کد خبر: 360655 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی خبر داد:

ایلنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: امسال 17 مجتمع آبرسانی روستایی در روستاهای خراسان شمالی به بهر‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش ایلنا، "حمید روشن روان" در این باره اظهار کرد: 46 درصد از جمعیت 868 نفری خراسان شمالی در روستاهای این استان ساکن هستند.

روشن روان در ادامه با بیان اینکه 585 روستای استان با جمعیت 302 هزار نفری با مشکل کمبود آب روبرو نیستند، تصریح کرد: با این وجود، 152 روستای استان با جمعیت 85 هزار نفری با مشکل کمبود آب روبرو هستند و این روستاها طی یک شبانه روز فقط پنج تا هفت ساعت آب دارند.

 

وی افزود: آبرسانی به 88 روستای استان نیز با تانکر انجام می‌شود.

روشن‌روان با اشاره به اینکه تا پایان سال 92 تعداد 47 مجتمع آبرسانی ناتمام در سطح استان وجود داشت، خاطر نشان کرد: طی دو سال اخیر نیز 19 مجتمع آبرسانی روستایی برای پوشش 139 روستا تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده که 19 هزار و 400 نفر از نعمت آب شرب برخوردار شدند.

وی اعلام کرد: درصدد هستیم برای روستاهایی که با مشکل کمبود آب روبرو هستند در سال جاری 17 مجتمع آبرسانی، در سال آینده دو مجتمع آبرسانی و در سال 97 نیز سه مجتمع آبرسانی روستایی را به بهره‌برداری برسانیم.

روشن روان اعتبار مورد نیاز برای احداث این 22 مجتمع را 239 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات مورد نیاز باید از ردیف‌های اعتباری سفر رهبری، اعتبارات ملی و استانی تامین شوند.

وی خاطر نشان کرد: 22 مجتمع یاد شده که تا سال 97 به بهره‌برداری می‌رسند، شاخص رشد زیرساختی آب شرب روستایی استان را در سطح کشور به 85 درصد می‌رساند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی در خاتمه با اشاره به اینکه در حال حاضر روستاهای استان برای تامین آب خود یا از چاه‌های عمیق و یا نیمه عمیق بهره‌برداری می‌کنند، عنوان کرد: درصدد هستیم بخشی از آب مورد نیاز روستاهای استان را از محل آب‌های سطحی تامین کنیم.

روشن‌روان اعلام کرد: درصدد هستیم که در آینده منابع آب سطحی 66 روستا را از سد شیرین‌دره، 108 روستا را از سد بیدواز، روستاهای راز و جرگلان را از سدهای چندیر و سومبار و برخی از روستاهای شهرستان شیروان را از سد بارزو تامین کنیم.

 

خراسان شمالی رشد شاخص شرکت آب و فاضلاب مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر