کد خبر: 360306 A

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان صنعت نفت در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: تالاری با بیان اینکه وزارت نفت باید از دوراهی جذب سرمایه و انتقال تکنولوژی خارجی و استفاده از ظرفیت داخلی ساخت تجهیزات به سلامت عبور کند.

سیروس تالاری عضو هیات مدیره انجمن سازندگان صنعت نفت  در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه وزارت نفت در دوراهی سهل و ممتنع قرار د ارد، گفت: وزارت نفت از طرفی علاقمند به جذب سرمایه های خارجی در پروژه های نفتی وگاز است تا چرخ میادین نفت و گاز به حرکت درآیند و میادین را توسعه دهد که البته ضروری نیز هست. چرا که ما برای توسعه میادین نیاز به تکنولوژی و سرمایه خارجی داریم  و از طرفی هم مجموعه مختصات اقتصادی ما حکم می کند که حتی المقدور با همه ظرفیتهای ملی و دولتی  تولید و اشتغال داخل  را در چارچوب اقتصاد مقاومتی ترسیم کنیم و این مسئله اجتناب ناپذیر است. 

وی افزود: هیچ کس منکر ضرورت بلامنازع و بلافصل حمایت از تولید داخل نیست و همگان در مجموعه وزارت نفت نیز بر این مسئله واقفند و تلاش خود را نیز می کنند. 

تالاری با بیان اینکه وزارت نفت باید بتواند از دوراهی یاد شده با موفقیت عبور کند، اظهار داشت:  وزارت نفت باید به نحوی از این دوراهی عبور کند که بتواند هم از ظرفیت های خارجی به نحو احسنت استفاده کند و هم از ظرفیت و تولید داخلی حمایت لازم را داشته باشد. 

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت باید در قراردادهای آی.پی.سی منابع و ظرفیت های خارجی را به ظرفیت های داخلی گره بزند، تصریح کرد: در قراردادهای خارجی نباید به گونه ای عمل شود که کالاهای چینی جای تجهیزات ساخت داخل را بگیرد.

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان صنعت نفت گفت: ما در قراردادهای آی.پی.سی خواستار فراهم آوری شرایط یکسان با سازندگان خارجی هستیم چرا که معتقدیم کیفیت تجهیزات ساخت داخل با انواع خارجی برابری می کند ضمن اینکه به لحاظ قیمت نیز ارزانتر بوده و همچنین زمان تحویل را به صفر رسانده ایم.

 

 

 

پول حمایت از تولید زمین نفت و گاز پروژه های نفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر