کد خبر: 360251 A

رئیس کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی هندوستان در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی هندوستان گفت: با توجه به رفع تحریم‌ها و باز شدن فضا و نقل و انتقالات بانکی انتظار گسترش سطح همکاری‌ها خصوصا بخش خصوصی دو کشور را داریم.

رئیس کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع هندوستان در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص نحوه تعاملات اقتصادی دو کشور گفت: هند کشوری است که به سرعت در حال پیشرفت است و حتی صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد 8 درصدی را در سال جاری داشته است.

کومار مودی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم فقط در حوزه انرژی با ایران همکاری داشته باشیم بلکه با توجه به رفع تحریم‌ها و باز شدن فضا و نقل و انتقالات بانکی انتظار گسترش سطح همکاری‌ها خصوصا بخش خصوصی دو کشور را داریم.

وی با اشاره به توانایی‌های ایران در امور زیر بنایی تصریح کرد: ما در طول سفر و اطلاعاتی که جمع آوری کردیم به این نتیجه رسیدیم که شرکت‌های ایرانی توانایی خوبی در زمینه امور زیربنایی و فعالیت‌های عمرانی دارند در حالی‌که ما در این حوزه ضعیف هستیم و ما امیدواریم طی این سفر با شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند همکاری‌های خود را آغاز کنیم.

کومار مودی تصریح کرد: ایران می‌تواند شریک خوبی برای هند باشد و در این کشور سرمایه‌گذاری کند. ما علاقه داریم که در حوزه زیر ساخت‌ها ایران در هندوستان سرمایه گذاری انجام دهد البته لازم است این را مطرح کنم که این سفر فقط برای سرمایه گذاری دو طرف نیست در واقع من به عنوان نماینده بخش خصوصی به ایران آمده‌ام تا راه‌های ارتباطی و تعامل با تاجران ایرانی را پیدا کنم.

رئیس کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع هندوستان در پایان ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر هیئتی تجاری از ایران به این کشور سفر کند تا بخش خصوصی دو کشور بتوانند روابط خود را گسترش دهند.

ایران بخش خصوصی هندوستان تحریم ها گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر