کد خبر: 359946 A

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

ایلنا: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: علاوه بر وام 15 میلیون تومانی با نرخ 4درصد، بنیاد مسکن به خانواده‌های کم‌درآمد وام بلاعوض 3 میلیون تومانی می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تابش در حاشیه مراسم سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عمده فعالیت‌های این نهاد در حوزه مسکن روستایی است گفت: توانستیم یک میلیون و هفتصد هزار واحد مسکونی روستایی را نوسازی کنیم.

وی ادامه داد: همچنین 13هزار و 500 میلیارد تومان وام ارزان‌قیمت به متقاضیان ارائه شده که این برنامه در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: نوسازی 50 هزار واحد مسکونی روستایی را از سال قبل شروع کرده‌ایم و باید به نوسازی 200 هزار واحد مسکونی در سال برسیم.

تابش با بیان اینکه رقم تسهیلات نوسازی مسکن روستایی 15 میلیون تومان با سود 4درصد است گفت: خوشبختانه در زمینه تامین مالی برای نوسازی واحدهای مسکونی در روستاها مشکلی نداریم.

وی تاکید کرد: خانوار محروم و کم‌درآمد می‌توانند علاوه بر تسهیلات 15 میلیون تومانی از تسهیلات 3 میلیون تومانی بلاعوض هم استفاده کنند.

تابش با بیان اینکه از سایر نهادهای حمایتی مانند بنیاد برکت، بهزیستی، منابع مناطق آزاد برای نوسازی خانه‌های روستایی استفاده می‌کنیم گفت: تامین مسکن کم‌درآمدها در کلانشهرها سخت‌تر از شهرهای کوچک و متوسط است و به طور قطع با این تسهیلات نمی‌توان مشکلات مسکن کم‌درآمدها در کلانشهرها را حل کنیم.

وی درباره تامین مسکن کم‌درآمدها در سال جاری گفت: امسال چیزی حدود 15 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن و 27 هزار واحد مسکونی توسط خیرین برای خانواده‌های کم‌درآمد تامین می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: به طور قطع سپرده‌گذاری برای خانواده‌های کم‌درآمد کافی نیست و در تامین مسکن این افراد دولت باید بروز کند.

انقلاب اسلامی خانواده درآمد مسکن مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر