کد خبر: 359348 A

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی خبر داد:

ایلنا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در تشریح کیفیت خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات در تعطیلات نوروزی با تاکید بر افزایش کیفیت، گفت: حجم اینترنت مصرفی مشترکین اپراتورهای تلفن همراه در هفته نخست تعطیلات نوروزی، از ۲۹ اسفند سال ۹۴ تا ۶ فروردین سال ۹۵، با افزایش سه و نیم برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷ هزار و ۹۲۵ ترابایت رسید.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی‌اصغر عمیدیان گفت: این افزایش به دلیل توسعه شبکه اپراتورها در نسلهای ۲ ، ۳ و ۴ و همچنین ارائه بسته‌های تشویقی از سوی اپراتورها و تمایل مشترکان به استفاده از خدمات نوین می‌باشد.

عمیدیان با اشاره به تشکیل کمیته ستاد نوروزی حوزه ICT با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت، اپراتورهای تلفن همراه، شرکت پست و پست بانک با محوریت رگولاتوری افزود: با توجه به اهمیت اقتصاد گردشگری و لزوم ارائه سرویس مطلوب به مشترکان در تعطیلات نوروز تمهیدات مختلفی در کمیته پیش‌بینی شده بود.

عمیدیان تصریح کرد: بر این اساس9 استان پرتردد و مسافرپذیر شامل استانهای خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان، فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی و یزد شناسائی و ظرفیت های مورد نیاز در بخشهای زیرساخت و شبکه دسترسی در این مناطق احصا شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اظهار کرد: به منظور پاسخگوئی به نیازهای مشترکین در استانهای مسافرپذیر و پرتردد، اپراتورها نسبت به توسعه شبکه، افزایش کانالها و مسیرهای ارتباطی اقدام کردند و در این زمینه ۲۵۰ سایت سیار در نقاط پرتردد، نصب و ۱۲ هزار سایت نسل دو بازسازی شدند.

عمیدیان افزود: با توجه به استقبال مردم در بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور در ایام تعطیلات نوروزی، در مسیر کاروان‌های راهیان نور نیز علاوه بر افزایش خدمات ارتباطی پوشش نسل دو (۲G) در محورهای مواصلاتی، خدمات نسل سوم (۳G) تلفن همراه در این شهرها، از سوی اپراتورها فراهم شد.

او با اشاره به تعیین و معرفی کشیک و شیفت‌های نوروزی در بخشهای فنی و پاسخگوئی تمامی اپراتورها در ایام تعطیلات تحت ستاد نوروزی حوزه ICT گفت: اپراتورها با آمادگی کامل در مراکز فنی و امور مشترکین استانها و همچنین استقرار تیمهای فنی ضمن بالابردن توان عملیاتی نسبت به برطرف نمودن مشکلات فنی و همچنین رصد حفاری‌های خارج از برنامه که باعث قطعی احتمالی فیبرهای ارتباطی می‌شد، زمینه پایداری ارتباط در تعطیلات نوروز را فراهم کردند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در تشریح آمار پیامک‌های مبادله شده اپراتورها اعلام کرد: مجموع پیامک‌های دریافتی و ارسالی سه اپراتور تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل) در بازه زمانی ۲۹ اسفند ۹۴ تا ۶ فروردین ۹۵، حدود ۷ میلیارد و ۶۸۳ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۲۲۹ پیامک بود که به دلیل توسعه و رشد شبکه اپراتورها در نسلهای ۳ و ۴ و همچنین استقبال مشترکان به استفاده از برنامه‌های کاربردی اینترنتی (OTT) ، آمار پیامک‌ها نسبت به سال گذشته با کاهش رو به رو شد.

عمیدیان تصریح کرد: براساس بررسی سامانه‌های نظارت بر خط، پایش‌های میدانی، سامانه ثبت شکایات مشترکین و گزارش های ادارات کل مناطق سازمان با عملکرد خوب اپراتورها و تمهیدات کمیته ستاد نوروزی حوزه ICT در تعطیلات نوروزی، شبکه اپراتورها با کمترین اختلال و بدون وقفه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات را به مشترکان ارائه کردند.

 

ایام نوروز پیامک تعطیلات نوروزی تلفن همراه فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر