کد خبر: 338195 A

ایلنا: نخستین نمایشگاه اختصاصی معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه، اردیبهشت ماه سال آینده در مرکز نمایشگاهی مسکو برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ علی‌اکبر میرچگینی مدیر نمایشگاه اختصاصی معرفی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه، در نشستی خبری با اشاره به قطع روابط تجاری روسیه با ترکیه، افزود: در این شرایط سیاست های ایران و روسیه بر این است که سقف مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه پیش از این، ترکیه بخش مهمی از مواد غذایی مورد نیاز روسیه را تامین می کرد گفت: با حذف ترکیه از بازار روسیه، موقعیت مناسبی برای معرفی و صادرات کالاها و محصولات ایرانی به وجود آمده است.

میرچگینی تصریح کرد: این نمایشگاه با  مجوز سازمان توسعه تجارت در اردیبهشت ماه سال آینده در مرکز نمایشگاهی مسکو برگزار می شود.

وی با اشاره به مشخصات این نمایشگاه در مساحتی بیش از دو هزار و 500 متر مربع و در قالب حدود 100 غرفه برگزار می شود، گفت: حضور ایران در نمایشگاه های روسیه پیش از این همواره در قالب پاویون انجام می شد و این نخستین بار است که ایران در روسیه نمایشگاهی مستقل برگزار می کند.

میرچگینی جمعیت روسیه را 143 میلیون نفر عنوان کرد و با اشاره به اینکه مبادلات تجاری روسیه به عنوان یکی از اعضای اوراسیا با دیگر کشورهای عضو این اتحادیه (ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان و قزاقستان) آزاد و بدون گمرک و تعرفه گمرکی است، افزود: بازار روسیه به گروه های کالاهای گسترده ای از جمله مواد غذایی، دارویی، فرش، منسوجات، لوازم خانگی، مصالح ساختمانی، صنعت خودرو، خدمات شهری، صنعت نفت، خدمات فنی مهندسی و صنعت توریسم نیاز دارد.

وی تصریح کرد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری ایران و روسیه نیز در حاشیه نمایشگاه برگزار خواهد شد.

 

ترکیه جمهوری اسلامی ایران خودرو روسیه مسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر