کد خبر: 338190 A

قائم مقام معاون وزیر نفت اعلام کرد:

ایلنا: قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بازرگانی و بین‌الملل از پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 200 میلیارد دلاری در صنعت نفت کشور در برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش ایلنا، مسعود هاشمیان در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه انرژی کیش با بیان اینکه اقتصاد کشور طی یک دهه تحریم همچون فنری فشرده شده دارای انرژی زیادی است، اظهار کرد: با برداشته شدن تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود که یک جهش اقتصادی در کشورمان در زمینه سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

وی افزود: البته همه امید مسئولان در پیش‌بینی برنامه ششم جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیست، بلکه استفاده از همه پتانسیل‌های داخلی و خارجی در دستور کار قرار دارد.

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بازرگانی و بین‌الملل با بیان اینکه بخشی از برنامه ششم توسعه مربوط به جذب منابع مالی است، ادامه داد: در این برنامه علاوه بر اینکه نگاه پساتحریمی وجود دارد، چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی نیز رعایت شده است.

هاشمیان اضافه کرد: بر این اساس در این برنامه برای مجموعه صنعت نفت کشور پیش‌بینی حدود 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه این سرمایه‌گذاری برای همه بخش‌ها از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش، توسعه پالایشگاه‌ها و ... است، گفت: البته میزان سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در این طرح نیز پیش‌بینی شده که اعلام خواهد شد.

دلار سرمایه صنعت نفت معاون وزیر نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر