کد خبر: 326004 A

اقدامات دولت و واکنش منفی بازار؛

ایلنا: هرچند در بازار آزاد ارز قیمت دلار روز به روز روند افزایشی را طی می کند اما در مقابل مسئولان بانک مرکزی از کاهش قیمت سخن می گویند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قیمت هر دلار آمریکا طی سه هفته گذشته روند رو به رشد را به خود گرفته است و براساس اعلام قیمت در روز جاری بهای هر دلار در بازار آزاد به 3690 تومان رسیده و این در حالی است که بهای اعلام شده هر دلار از سوی بانک مرکزی 3 هزار تومان است.

چندی پیش بود که مسئول اداره صادرات بانک مرکزی اعلام کرد که سیاست بانک کاهش بهای دلار است و اینکه قیمت دلار روند افزایشی پیدا کرده است کوتاه مدت خواهد بود. براساس این اعلام بازار همانند گذشته واکنش عکس نشان داد و بهای دلار روز به روز افزایش پیدا کرد.

گفتنی است پیش بینی می شود این روند افزایش قیمت تا چندی دیگر ادامه داشته باشد و سپس روند کاهش را شاهد باشیم البته مدت زمان شروع کاهش بهای ارز به سیاست های بانک مرکزی بازمی گردد.

شاید مردم هنوز فراموش نکرده اند که افزایش هر روز بهای دلار در دولت گذشته چه زیان هایی را به اقتصاد ایران وارد کرد و به موجب همین زیان ها بود که مردم توان برنامه ریزی برای فعالیت های خود نداشتند. در دولت محمود احمدی نژاد بهای دلار به مرز 4500 تومان رسید و دولت یازدهم به خوبی می داند که تا رسیدن به رکورد رییس دولت مهرورزی 810 تومان باقی مانده است.

با این همه این سئوال در ذهمن مردم شکل می گیرد که دست چه کسانی در افزایش بهای دلار درکار است و چرا دولت نمی تواند سیاست های اعلام شده از سوی بانک مرکزی را به اجرا در آورد؟

شاید دولت به دلیل وجود قدرتی به موازات خود قادر به مقابله با بهای دلار در بازار نیست و این قدرت تا به امروز توانسته است مانع از اجرای هر اقدامی به منظور کنترل و کاهش بهای دلار در بازار آزاد تهران شود.

احمدی نژاد ارز بانک مرکزی دلار بهای دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر