کد خبر: 317502 A

ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه از فازهای 17 و18 و برخی شرکت های پتروشیمی مستقر درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا نعمت زاده در بدو ورود به فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه مورد استقبال مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس، معاون استاندار بوشهر، مدیران عامل شرکت های نفت و گاز پارس و عملیات غیرصنعتی پازارگاد، نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان دستگاههای اجرایی استان بوشهر قرار گرفت.

بازدید از پالایشگاه گازی در دست احداث فازهای 17 و 18 پارس جنوبی و فاز 2 پتروشیمی ( شرکت های پتروشیمی انتخاب، کاویان، مراورید، دماوند، مرجان و مهر) از برنامه های صبح روز پنجشنبه سفر کاری وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بود.

پروژه توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی توسط در زمینی به مساحت تقریبی 155 هکتار و در مجاورت فازهای 9 و 10 پارس جنوبی احداث و به منظور پالایش روزانه دو میلیارد فوت مکعب مخلوط گازی پیش بینی شده است، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت) به عنوان یکی از پیمانکاران اصلی این پروژه محسوب می شود.

بازدید از پتروشیمی شهرستان دیر و طرح های صنعتی در بوشهر از جمله شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از دیگر برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر است.

انرژی پارس جنوبی پتروشیمی صنعت معدن و تجارت وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا