کد خبر: 311394 A

مدیر عامل شرکت پست مطرح کرد:

ایلنا: مدیر عامل شرکت پست گفت: در سرویس‌های پست سفارشی و امانات، به ترتیب 3 و 2 درصد رشد داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین مهری در نشست خبری که به مناسبت "روز جهانی پست" بر گزار شد بیان داشت: اتحادیه جهانی پست کلیه پست‌های دنیا را موظف کرده تا به سمت سه وجه  فیزیکی، الکترونیکی و . مالی حرکت کنند و به تلفیق این سه وجه با یکدیگر بپردازند.

وی افزود: در این راستا مباحثی نظیر تجارت الکترونیکی، E-Box، پست لجستیک، TLS و USSD را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مدیر عامل شرکت پست در خصوص اساسنامه جدید شرکت پست که برای تصویب به مجلس فرستاده شده است بیان داشت: اساسنامه شرکت پست در صف انتظار طرح در صحن علنی مجلس جهت تصویب است.

وی افزود: با تصویب این اساسنامه که کار بررسی‌ آن در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مجلس به اتمام رسیده، پست به شرکت پست ملی جمهوری اسلامی ایران تبدیل می‌شود.

مهری تاکید کرد: پس از تصویب اساسنامه توسط مجلس شورای اسلامی شرکت پست مانند یک اپراتور پستی، کار خدمات پایه پستی را انجام می‌دهد.

وی افزود: در مباحث ارزش افزوده‌ای با یک یا دو اپراتور پستی بخش خصوصی که در آینده پروانه فعالیت می‌گیرند، رقابت خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت پست در خصوص شیوه های جدید برای جبران کاهش درآمد بیان داشت: در هفته آتی سرویس‌های جدیدی از سوی شرکت پست رونمایی خواهد شد.

وی افزود: با روی کار آمدن اینترنت و گسترش استفاده از نرم‌افزارهای ارتباطی حجم ارسال پست‌نامه‌ها کاهش یافته و در شرایطی که میزان کاهش این مرسولات در سال 2012، 1.5 درصد بوده، در سال‌های 2013 و 2014 این رقم به ترتیب به سه و چهار درصد رسیده است، حال آنکه در مجموع حدود 50 درصد سهم درآمد دنیا از پست‌نامه‌ها بوده است.

مهری تاکید کرد: با فروشگاه‌های Ebay، آمازون و علی بابا تفاهم‌هایی را داشتیم که کار با Ebay تقریبا تمام شده و با دو فروشگاه دیگر نیز به زودی اجرایی می‌شود.

وی افزود: طی شش ماه گذشته مرسولات پستی عادی حدود 22 درصد و مرسولاتی که از طریق پست پیشتاز ارسال می‌شوند، حدود دو درصد کاهش داشته است.

رئیس هیات مدیره پست افزود: قراردادهای شرکت پست با فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی در راستای توزیع کالاها به امضا رسیده است، با دیجی‌کالا تفاهم‌نامه‌ای را داشته‌ایم تا این کار را انجام دهیم و حتی قرار شد فضاهایی را در اختیار فعالان این فروشگاه اینترنتی نیز قرار دهیم تا کار توزیع راحت‌تر انجام شود.

معاون وزیر ارتباطات از افتتاح 21 سرویس و توسعه زیرساختی  با حجم مالی 2777 میلیارد ریال به مناسبت روز جهانی پست خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات از افتتاح 21 سرویس و توسعه زیرساختی  با حجم مالی 2777 میلیارد ریال به مناسبت روز جهانی پست خبر داد و گفت: در حال حاضر فاصله پست ما با کشورهای توسعه یافته فاصله‌ زیادی است، چرا که به عنوان مثال در کشوری مانند آمریکا سرانه مرسولات 1000 است که این عدد در سوییس و آلمان به ترتیب به 705 و 460 می‌رسد، اما این رقم در ایران هشت است که حتی نسبت به سرانه آسیا و اقیانوسیه که 11.2 درصد است فاصله دارد.

اقیانوسیه اینترنت جمهوری اسلامی ایران رشد مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا