کد خبر: 298826 A

وزیر کشور:

وزیرکشور شرایط کنونی اقتصاد کشور را برای رفاه و آسایش مردم مفید ندانست و گفت : دولت از شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیار ناراضی است و تلاش گسترده ای در بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی دارد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشستی درپایانه مرزی جلفا اظهارکرد : تولید مولد و تحرک دراقتصاد از اهداف و برنامه های دولت برای پس از تحریم است و این امر با رویکرد مناطق آزاد همخوانی دارد.

وی با اشاره به وجود توانممندی های اقتصادی و تولیدی در مناطق آزاد بر ضرورت بهره گیری از این ظرفیت ها در رونق و بهبود شرایط اقتصادی تاکید کرد.

رحمانی فضلی صبر و استقامت ملت ایران در برابر فشارها و تحریم ها را مورد اشاره قرار داد و افزود : مردم به عنوان اصلی ترین عنصر قدرت ملی شایسته رفاه و آسایش هستند.

وی از تحریم ها به عنوان تهدید و مانع پیشرفت کشور در مسیر اقتصاد و بالندگی یاد کرد و گفت : در دوران لغو تحریم باید از موضع فرصت برای رفع مشکلات بهره های لازم را برد.

وزیرکشور به وجود ظرفیت ها و توانمندی های فراوان در استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس اشاره و با ابراز رضایت از روند توسعه ای منطقه آزاد ارس و مدیرت عالی منابع در استان خواستار بهره گیری از این ظرفیت ها شد.

رحمانی فضلی تصریح کرد : وجود توانمندی ها و ظرفیت ها می تواند آذربایجان شرقی به استان نمونه در مسیر پیشرفت و توسعه در کشور مطرح کند.

وی افزود : در زمینه اقتصاد مورد تاکید مقام معظم رهبری، استان پنجگانه به عنوان الگو درکشور مطرح است و آذربایجان شرقی یکی از این الگوهاست.

وی با ابراز رضایت ازعملکرد منطقه آزاد ارس از برنامه های دولت برای جذب سرمایه گذاری و اشتغال مولد دراین منطقه برای پس از تحریم خبر داد.

آذربایجان شرقی اقتصاد کشور جامعه دولت شرایط اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا