کد خبر: 297190 A

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ازحمایت ویژه دولت از صنایع کوچک خبر داد و گفت: سقف ضمانت نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از ده میلیارد ریال به سی میلیارد ریال افزایش یافت .

به گزارش ایلنا از روابط عمومی وبین الملل، سیدمحمدعلی سید ابریشمی در مراسم روز حمایت از صنایع کوچک در شیراز  با بیان اینکه در لایحه خروج از رکود توجه ویژه ای به  صنایع  کوچک شده است ،افزود: تعداد زیادی از صنایع کوچک کشور به علت مشکلات اقتصادی و مسائل مربوط به آن دربین سالهای 85 تا92 دچار رکود وتعطیلی شده اند که با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم واحدهای صنعتی که تولید کالاهای رقابتی انجام می دهند با حمایت های دولت هر چه سریعتر به چرخه تولید بازگردند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه در تفاهم نامه ای با  بانک صنعت و معدن افزون بر بیست هزار میلیارد ریال تسهیلات برای صنایع  کوچک تصویب شده است، گفت: امیدواریم اعطای این تسهیلات به صنایع بتواند علاوه بر افزایش ظرفیت آنها بخشی از مشکلات تامین نقدیندگی آن ها را نیز کاهش دهد.

دکترسید ابریشمی  درادامه با بیان اینکه  استان فارس در زمینه زیرساخت های موجود در شهرکهای صنعتی از وضعیت مناسبی برخودار است ، گفت: در این استان از 70 شهرک صنعتی  مصوب 60شهرک صنعتی در حال واگذاری است.

 وی همچنین از ارائه مشوقهای مالیاتی جدید به شهرکهای صنعتی خبر داد و گفت: بر اساس ماده 31 قانون رفع موانع تولید که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، واحد های صنعتی که به بهره برداری می رسند در مناطق برخوردار از 5 سال معافیت مالیاتی و در مناطق محروم از 7 سال معافیت بهره مند می شوند که به این مجموع 2 سال معافیت مالیاتی  به واحد هایی تعلق می گیرد که در شهرکهای صنعتی مستقر می باشند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه در تامین برق به شهرکهای صنعتی و آب رسانی با مشکل مواجه هستیم ،گفت: وزارت نیرو به علت کمبود اعتبارات برای تامین برق شهرکها در محدودیت قرار دارد.

وی حل مشکلات صنایع کوچک را نیازمند تعامل با همه وزارت خانه ها و دستگاهها با عزمی گسترده و جدی دانست و گفت: امیدواریم با اجرای قانون رفع موانع تولید؛ مشکلات صنعت کاهش یابد.

گفتنی است، در این مراسم که استاندار ، جمعی از نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی و نیز صنعتگران حضور داشتند از 25 واحد برگزیده صنایع کوچک استان فارس تجلیل شد .

همچنین با حضور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به صورت همزمان 15 طرح  عمرانی در شهرک های صنعتی فارس با اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

یکی از این طرح ها مخزن ده هزار متر مکعبی شهرک صنعتی شیراز بود که با حضور دکتر سید ابریشمی به بهره برداری رسید .

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین در سفر به شیراز از دو واحد صنعتی استان مستقر در شهرک صنعتی شیراز بازدید کرد .

دولت سرمایه گذاری صنایع کوچک لایحه وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا