کد خبر: 297155 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، رونق صنعت ساختمانی را به عنوان یکی از روش های کاهش بیکاری در جامعه معرفی کرد.

به گزارش ایلنا، حامد مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در آخرین روز نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، با حضور در محل نمایشگاه ضمن اظهار خرسندی از مشارکت حداکثری شرکت های بین المللی گفت: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان فرصتی در اختیار فعالان این صنعت قرار داد تا دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشته و از تجربیات یکدیگر در ساختمان سازی بهره بگیرند.

وی افزود: رونق گسترده در صنعت ساختمان انتظاری است که همه مردم اعم از انبوه سازان و شخصی سازان به آن امیدوارند؛ اگرچه در زمینه ساختمان در رکود به سر می بریم اما امید است تا با گشایش هایی که در آینده نزدیک صورت می گیرد این صنعت از رکود خارج شود.

مظاهریان با اشاره به فرصت اشتغال در صنعت ساختمان سازی که در کاهش نرخ بیکاری تاثیر می گذارد، تاکید کرد: رونق صنعت ساختمان در کشور علاوه بر خارج کردن کشور از رکود باعث می شود تا تعداد قابل توجهی از کارگران این صنعت به صورت مستقیم و غیرمستقیم به کار مشغول شوند، همچنین این صنعت باعث گردش چرخه تولید در کشور و فعالیت گسترده تر کارخانجات داخلی است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش توجه به مقررات ملی ساختمان، گفت: آمارها نشان دهنده افزایش شش درصدی هر ساله رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهاست و این مهم به معنای استفاده از مصالح بهتر و نیروی کار متبحرتر است که در مجموع امیدبخش روزهای بهتر در صنعت ساختمان سازی کشور است.

** وضعیت اجاره بها

مظاهریان در پاسخ به این پرسش که افزایش اجاره بها در کشور ادامه پیدا می کند یا خیر؟، گفت: هرساله از خردادماه تا پایان شهریور شاهد افزایش اجاره بها در شهرهای کشور هستیم که امید است این افزایش تا یک ماه آینده با کاهش نسبی همراه شود.

وی ادامه داد: همچنین رصد معامله املاک نشان می دهد که افزایش قیمت مالکان برای واحدهای مسکونی پایین تر از نرخ تورم است و امید می رود بتوانیم میانگین نرخ اجاره بها را همچنان زیر نرخ تورم نگه داریم.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پایان در مورد پیش بینی خود از قیمت مسکن، گفت: در بخش خرید و فروش مسکن التهاب شدیدی وجود ندارد و موجودی ها و تقاضاها نشان می دهد که این بازار تا پایان سال التهاب نخواهد داشت.

صنعت مسکن نمایشگاه بین المللی وزیر راه و شهرسازی کاهش بیکاری
نرم افزار موبایل ایلنا