کد خبر: 295418 A

طیب نیا در دیدار با وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا:

در دیدار وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا با وزیر اقتصاد کشورمان بر افزایش مبادلات تجاری دو کشور تا دو برابر تاکید شد.

در دیدار وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا با وزیر اقتصاد کشورمان بر افزایش مبادلات تجاری دو کشور تا دو برابر تاکید شد.

علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار فدریکا گوییدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا با اشاره به رقم ١,٥ میلیارد دلاری کنونی مبادلات تجاری میان دو کشور، افزایش مبادلات را به رقم دست کم ٣ میلیارد دلار در آینده‌ای نزدیک خواستار شد.

وی افزود: در زمینه همکاریهای اقتصادی و بویژه سرمایه گذاریهای مشترک، زمینه های خوبی برای همکاری دو کشور ایران و ایتالیا وجود دارد.

طیب نیا با اشاره به پتانسلهای بالای ایران برای سرمایه گذاری تصریح کرد: موقعیت ژئوپولتیک، ذخایر انرژی، نیروی کار تحصیلکرده و ماهر باعث شده است ایران به کشوری کاملا مستعد برای سرمایه گذاری بدل شود.

وزیر اقتصاد عنوان کرد: ایران و ایتالیا در سالهای گذشته دارای روابط اقتصادی خوبی بوده‌اند که هر دوطرف باید سعی کنند ارتقای روابط اقتصادی را همسطح روابط قبلی توسعه دهند.

در این دیدار، فدریکا گوییدی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، علاقه‌ کشورش را برای توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی اعلام کرد.

شایان ذکر است در پایان این دیدار یادداشت تفاهم همکاری میان بیمه ایتالیایی ساچه، سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و بانک مرکزی امضاشد.

اقتصاد ایتالیا ایران دلار مبادلات تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا