کد خبر: 290024 A

معاون شرکت راه آهن خبر داد:

معاون ناوگان شرکت راه آهن خرید لکوموتیو مسافری از مپنا را همسو با اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: تمام مجوزهای لازم و قانونی برای اجرای این قرارداد اخذ شده است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری وزارت و شهرسازی، بابک احمدی افزود: در سال های ابتدایی دولت قبل قرارداد خرید این تعداد لکوموتیو با شرکت مپنا منعقد شد، اما این قرارداد و اصلاحیه آن برای اخذ مجوزهای قانونی چندین سال بلاتکلیف بود.

معاون ناوگان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در دولت یازدهم استفاده از ظرفیت و توان داخلی برای خرید لکوموتیو مسافری از مپنا دنبال شد و پس از اخذ مجوزهای قانونی هم اکنون این قرارداد وارد مرحله اجرایی شده است.

وی گفت: طبق این قرارداد تعداد 120 دستگاه لکوموتیو در داخل کشور تولید می شود که این تولیدات در راستای بومی سازی صنعت ریلی کشور است، به همین منظور نیز برای ساخت این تعداد لکوموتیو خط تولید بسیار مجهزی در مپنا راه اندازی شد.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن با بیان اینکه اصلاحیه این قرارداد نیز به دلیل برخی مشخصات فنی در خصوص لکوموتیوها تدوین شده بود٬ گفت: هم اکنون اجرای این قرارداد پس از طی تمام مراحل قانونی آن ابلاغ شده است.

استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی دولت راه آهن معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر