کد خبر: 290021 A

معاون بنیاد مسکن؛

معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تسهیلات نوسازی و بهسازی خانه های روستایی با 15 میلیون تومان با کارمزد 5 درصد در اواسط نیمه دوم امسال ابلاغ می شود.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران، عزیزالله مهدیان، افزود: بیش از 70 درصد خانه های روستایی تا پایان سال 1405 نوسازی می شود.

وی اظهار داشت: در برنامه چهارم توسعه سالیانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی بهسازی و نوسازی شد و در 10 سال گذشته بیش از 2 میلیون واحد مسکن روستایی از بانک ها تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: در این مدت یک میلیون و 700 هزار واحد برای نوسازی قرارداد بسته اند که از این یک میلیون و 470 هزار واحد نوسازی و بهسازی شده است.

وی تصریح کرد: در طرح بازسازی مناطق سانحه دیده 350 هزار واحد نوسازی شد و بیش از یک میلیون و 700 هزار واحد روستایی یعنی 30 درصد خانه های روستایی در 10 سال گذشته نوسازی شده است.

مهدیان افزود: خانه های روستایی نوسازی شده بسیار با کیفیت و مستحکم هستند، به گونه ای که خانه های بازسازی شده در مناطق زلزله زده آذربایجان سالم باقی ماندند.

به گفته وی، تمام خانه های روستایی که بازسازی و نوسازی می شود دارای مشخصات فنی و مهندسی است و واحدهای ناظر با 14هزار نفر مهندس در قالب نظام فنی روستایی آموزش دیده و دارای صلاحیت نظارت بر مسکن راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی هستند.

معاون امور بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخصوص تسهیلات نوسازی خانه های روستایی، گفت: در سال 93 با سقف تسهیلات 15 میلیون تومانی برای 200 هزار واحد، بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار تصویب شد و اکنون نیز تسهیلات نوسازی 93 در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان اینکه همه بانک های عامل تسهیلات ارائه می دهند، گفت: از مجموع تسهیلات سال 93 بیش از 30 هزار واحد عقد قرارداد شده و 5 هزار واحد هم به اتمام رسیده است، افزود: 5 میلیون و 200 هزار واحد مسکن روستایی و 5 میلیون و 800 هزار خانوار روستایی در کشور وجود دارد که 600 هزار واحد کمبود مسکن در روستاها داریم و در تلاش هستیم همه کمبودهای مسکن را جبران کنیم و میزان مقاوم سازی را به 70 درصد برسانیم.

انقلاب اسلامی برنامه چهارم توسعه خانوار روستایی مسکن معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر