کد خبر: 289875 A

وزیر نیرو:

ایلنا: طرح فاضلاب شهرستان ساوه در استان مرکزی عصر روز گذشته (شنبه) با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا، "حمید چیت‌چیان" در آیین آغاز بهره‌برداری از طرح جمع‌آوری و تصفیه‌ فاضلاب شهر ساوه این طرح را خدمتی ارزشمند در جهت حفظ محیط زیست و بهداشت شهروندان دانست و اظهار داشت: توسعه شبکه‌ها و تاسیسات آب و فاضلاب در کشور علاوه بر افزایش ضریب بهداشت و سلامت جامعه باعث پیشگیری از آلوده شدن آب سفره‌های زیرزمینی و سطحی شده و از پساب حاصل از تصفیه فاضلاب‌ها می‌توان در بخش‌های کشاورزی و صنعت استفاده کرد.

وی ضمن تاکید بر توسعه شبکه‌های بهداشتی فاضلاب در سایر شهرها اظهار داشت: استان مرکزی در توسعه و اجرای طرح‌های فاضلاب در شاخص کشوری پیشرو است.

وزیر نیرو با اشاره به وضعیت بارندگی و خشکسالی‌های پی در پی طی سال‌های گذشته در کشور تصریح کرد: کشور ما در حال حاضر از نظر مسائل آبی در شرایط سخت و بحرانی قرار گرفته است و تمام تلاش مسئولان در این حوزه تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی برای هم‌وطنان به بهترین وجه است.

وی با اشاره به برگزاری مناقصه اجرای طرح آب‌رسانی به شهر ساوه از سد کوچری تصریح کرد: این طرح از طریق فاینانس خارجی اجرا خواهد شد و با اجرای آن آبی با کیفیت مطلوب به شبکه آب‌رسانی شهر ساوه خواهد شد.

در آغاز این مراسم،  "عبدالرضا خلیلی" مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گزارشی در خصوص طرح فاضلاب ساوه ارائه کرد و گفت: طرح فاضلاب شهر ساوه با اعتباری بالغ بر 390 میلیارد ریال شامل ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب 220 هزار نفری با فرایند تصفیه لجن فعال با هوادهی گسترده و ظرفیت تصفیه 35 هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز، اجرای بیش از 56 کیلومتر شبکه اصلی،خطوط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب 2600 فقره انشعاب اجرا شده است.

وی عنوان کرد: این طرح در راستای اهداف زیست محیطی و اقتصادی اجرای طرح های فاضلاب همچون حفظ و بالا بردن سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه، جلوگیری از آلودگی منابع آب زیر زمینی و سطحی و امکان استفاده از پساب تصفیه شده در گسترش فضای سبز و صنعت در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی قرار گرفته و اجرا شده است.

بر اساس این گزارش در آئین آغاز بهره‌برداری از طرح فاضلاب شهر ساوه مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استاندار استان مرکزی، نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ساوه، فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی استان حضور داشتند.

در ادامه، وزیر نیرو و همراهان با افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب ساوه از اتاق کنترل، آزمایشگاه فاضلاب و سایت تصفیه‌خانه بازدید کردند.

استان مرکزی امام جمعه خشکسالی شرکت آب و فاضلاب حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر