کد خبر: 287097 A

وزیر نیرو صبح روز دوشنبه به منظور تسلیم پیام دعوت رییس جمهوری اسلامی ایران به رییس جمهور الجزایر و انجام دیدارهایی با مسئولان آب و برق این کشور، عازم الجزیره پایتخت الجزایر شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حمید چیت چیان در این سفر پیام حسن روحانی رییس جمهور کشورمان را به عبدالعزیز بوتفلیقه رییس جمهور الجزایر برای حضور در سومین اجلاس سران عضو مجمع جهانی کشورهای صادرکننده گاز تسلیم خواهد کرد.

وزیر نیرو در این سفر دو روزه، علاوه بر رییس جمهور الجزایر با 'عبدالمالک سلال' نخست وزیر، وزیر انرژی و معادن و وزیر منابع آب این کشور دیدار خواهد داشت.

همایون حائری مشاور عالی وزیر و رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات، در این سفر وزیر نیرو را همراهی می کند.

براساس این گزارش، اجلاس سران مجمع جهانی کشورهای صادرکننده گاز در آذرماه سال جاری با حضور سران 18 عضو کشورهای صادرکننده گاز در تهران برگزار خواهد شد و موضوع های مختلف مرتبط با مجمع و وضعیت بازار جهانی گاز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

مجمع کشورهای صادرکننده گاز دارای 18 عضو اصلی و ناظر است که کشورهای ایران، روسیه، قطر، الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، لیبی، نیجریه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، پرو، امارات متحده عربی و عمان از اعضای اصلی این مجمع هستند و کشورهای هلند، قزاقستان، عراق و نروژ نیز به عنوان عضو ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز در این مجمع حضور خواهند داشت.

الجزایر برق پایتخت رییس جمهور رییس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر