کد خبر: 284392 A

تا ٤ سال آینده؛

ایلنا: طبق سند چشم انداز ١٤٠٤ کشور، صنعت گاز ایران با افزایش تولیدات خود به دنبال نزدیک شدن به عنوان دومین تولیدکننده گاز دنیا است.

به گزارش ایلنا، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران، گفت: هم اکنون با تولید سالانه ١٨٠ میلیارد مترمکعب گاز، رتبه سوم تولید گاز دنیا در اختیار کشور ایران است که این رقم تا چهار سال آینده به ٤٠٠ میلیارد مترمکعب در سال خواهد رسید.

برنامه ریزی برای تبدیل شدن به دومین تولید کننده گاز جهان

حسن منتظر تربتی افزود: هم اکنون فاصله زیادی با سومین تولیدکننده گاز دنیا با حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ میلیارد مترمکعب داریم، اما طبق برنامه ریزیها قرار است علاوه بر حفظ سطح تولید فعلی، با رشد ٧١ درصدی تولید به دومین تولیدکننده گاز جهان نزدیک شویم.

وی تاکید کرد: طبق برنامه ریزیهای انجام شده پیش بینی شده است تا چهار سال آینده، کشورمان ١٠ درصد از تجارت جهانی گاز و رتبه نخست فناوری منطقه را به خود اختصاص دهد.

افزایش طول خطوط لوله به ٤٥ هزار کیلومتر

تربتی تصریح کرد: همچنین بر اساس افق ١٤٠٤، تا چهارسال آینده پوشش جمعیتی گازرسانی کشور به ١٠٠ درصد رسیده و طول خطوط لوله کشور از ٣٦ هزار کیلومتر به ٤٥ هزار کیلومتر و تعداد ایستگاه های تقویت فشار از ٧٦ به ١٠٥ ایستگاه افزایش خواهد یافت.

سرمایه گذاری ٦٢,٥ میلیارد دلاری در صنعت گاز

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران افزود: با توجه به استراتژیهای صنعت گاز کشور، تا چهار سال آینده به ٦٢,٥ میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت گاز کشور نیازمندیم.

ایران جهان سند چشم انداز صنعت گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر