کد خبر: 283743 A

معاون وزیر تعاون:

معاون وزیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی در امور تعاونی ها تاکید کرد: سازمانهای جهاد کشاورزی و صنعت ،معدن و تجارت بیش از پیش با تعاونیهای این بخشها همکاری کنند.

به گزارش ایلنا، سید حمید کلانتری در نشست با شماری از اعضای شرکتهای تعاونی تولید کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تعاونی ها با داشتن نقش موثر در ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی می توانند در تمامی عرصه ها به شکوفایی اقتصاد ملی کمک کنند.

وی اظهار کرد: 400 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال است که اعضای آن افراد دانشگاهی و نخبگان هستند و سهم کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه تنها پنج تعاونی است.

کلانتری برلزوم تقویت مدیریت تعاونی ها و منسجم شدن اعضای تعاونی ها برای رسیدن به اهداف تولید تعاونی ها درسایه توجه به آموزش تاکید کرد وافزود: همکاری،همدلی و داشتن اعتماد به توانایی های خود می تواند به شکوفایی تعاونی های در عرصه تولید و اشتغال پایدار کمک کند.

وی به نقش و جایگاه تعاونی ها در جذب تسهیلات و شتاب بخشی فرایند تولید اشاره کرد و گفت: آموزش مستمر اعضای تعاونی ها به دانش ، رویکرد مدیریت علمی و فعالیت اقتصادی آنها کمک خواهد کرد.

کلانتری به توجه دولت تدبیر و امید به توسعه بخش تعاون اشاره کرد و افزود: تعاونیهای تولید برندسازی و حضور تعاونی ها در نمایشگاههای بین المللی را برای ایجاد فضای رقابتی و کیفی بخشی تولید و از طرفی بازاریابی در برنامه خود قرار دهند.

معاون وزیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی در امور تعاونی ها تاکید کرد: سازمانهای جهاد کشاورزی و صنعت ،معدن و تجارت بیش از پیش با تعاونیهای این بخشها همکاری کنند.

وی به مشکلات اقتصادی تعاونیها اشاره کرد و افزود: بخشی از این مشکلات ناشی از عملکرد تعاونگران و ضعف های مدیریتی این بخش و بخشی مربوط به تحریم است که تلاش دولت بر این است که با حمایت از فضای کسب و کار و رفع موانع تولید به توسعه تعاونیها کمک کند.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد نیز از فعالیت یک هزار و 178تعاونی با 32 هزار و 599 عضو در این استان خبر داد .

صابر مظاهری اظهار کرد : تعاونی های استان با گرایشهای کشاورزی، صنعت، معدن، عمران ،مسکن ،مصرف و خدمات بسترخوبی برای کار و تولید فراهم کرده اند اما در فرایند کار با برخی مشکلات از جمله کمبود نقدینگی مواجه اند.

دراین نشست کمبود نقدینگی،نیروی انسانی توانمند،بالابودن نرخ تسهیلات بانکی و افزایش هزینه های تولید از جمله مشکلات تعاونگران اعلام شد.

جهاد کشاورزی رفاه اجتماعی صنعت معدن و تجارت معاون وزیر تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر