کد خبر: 283709 A

ایلنا: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان، سازمان ملی استاندارد ایران با صدرو اطلاعیه ای، نسبت به هرگونه تولید غیراستاندارد از سوی تولیدکنندگان محصولات زولبیا و بامیه هشدار داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان ملی استاندارد، تولیدکنندگان موظفند برای تولید محصولات زولبیا و بامیه از روغن های خوراکی دارای نشان استاندارد مخصوص سرخ کردن که در مقابل حرارت دارای مقاومت بالایی است، استفاده کنند، در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

سازمان ملی استاندارد ایران در این اطلاعیه ضمن اخطار به تولیدکنندگان غیرمجاز، خواستار استفاده از روغن های دارای نشان استاندارد برای تولید زولبیا و بامیه شده است.

در اطلاعیه سازمان ملی استاندارد به تولیدکنندگان توصیه شده که زولبیا و بامیه و محصولات مشابه را پس از تولید در محیط خنک و برای جلوگیری از آلودگی ثانویه از جمله حشرات و گرد و خاک، در ظروف دارای درپوش نگهداری کنند.

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، تمام شهروندان برای اطمینان از علامت استاندارد انواع روغن ها، می توانند شماره 10 رقمی که ذیل علامت استاندارد درج شده روی محصول را به سامانه 10001517 پیامک نمایند.

 

استاندارد ایران پیامک ماه مبارک رمضان سازمان ملی استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر