کد خبر: 282400 A

معاون راه آهن اعلام کرد:

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رشد 11 درصدی ظرفیت صندلی مسافری در بخش حمل و نقل ریلی در تابستان امسال، گفت: امسال 6 مسیر جدید ریلی نیز در کشور ایجاد می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد راشدی در خصوص پیش فروش تابستانی بلیت قطارهای مسافربری، افزود: در تابستان امسال برای 11 میلیون و 350 هزار مسافر در بازه زمانی 11 خرداد تا 7 مهر ماه سال جاری بلیت عرضه می شود که در مقایسه با تابستان سال گذشته که تعداد آن 10 میلیون و 46 هزار بلیت بود، از رشد 11 درصدی برخوردار شده است.

وی با بیان آنکه در زمان پیش فروش دیگر شاهد صف های طولانی برای خرید بلیت قطار در آژانس های مسافرتی نیستم، گفت: تاکنون 864 هزار بلیت برای سفر های تابستانی به متقاضیان فروخته شده و فروش مابقی آن همچنان ادامه دارد.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ایجاد مسیرهای جدید ریلی در حوزه مسافری، افزود: تابستان امسال در مقایسه با تابستان سال گذشته 6 مسیر جدید در خطوط ریلی ایجاد شده به طوری که در مسیر تهران - کرمان تابستان سال گذشته هر روز یک قطار سیر داشت اما امسال یک قطار نیز به طور یک روز در میان به ظرفیت قبلی این مسیر اضافه شده است.

وی اظهار داشت: پیش از این مسیر قم - مشهد با روزی یک رام قطار فعال بود اما هم اکنون ظرفیت این مسیر به 2 رام قطار افزایش یافته و قطار یک روز در میان کرج - مشهد نیز همه روزه شده است.

راشدی یادآور شد: سال گذشته در مسیر ملایر - اراک - مشهد قطارهای مسافربری یک روز در میان حرکت می کردند، اما امسال به صورت روزانه خواهد بود و قطار اصفهان - بندرعباس نیز که در تابستان سال گذشته یک روز در میان بود، تابستان امسال همه روزه خواهد بود.

بخش حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران حمل و نقل راه آهن رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر