کد خبر: 282349 A

ایلنا: درصد سود و زیان عمده فروشی و خرده فروشی محصولات نیز با پیشنهاد سازمان حمایت و تصویب هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها مشخص می‌شود و درصد سود و هزینه‌های عمده فروشی و خرده فروشی کالاهای تولیدی و وارداتی یکسان است.

به گزارش ایلنا، سود واردات کالاهای پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی برای واردکنندگان ۱۸ درصد، داروها و واکسن‌های دامی ۱۷ درصد، قطعات یدکی خودرو ۱۸ درصد، آهن‌آلات ۱۲ درصد و سایر کالاهای وارداتی ۱۵ درصد است .

در مورد نرخ کالاهای وارداتی که از طریق تعاونی‌های مرزنشین و بازارچه‌های مرزی وارد می‌شوند، نرخ ارز واریزنامه یک هفته قبل از تاریخ فاکتور ملاک محاسبه است و در مواردی که کالای وارده به بازارچه مرزی از بازارچه مرزی طرف مقابل تامین نشود و ارائه فاکتور فروش امکان پذیر نباشد قیمت کالاهای وارداتی توسط گمرک تعیین می‌شود.

طبق اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، کالاهای وارداتی که باید از طرف واردکننده گارانتی شود یا احتیاج به سرویس و خدمات پس از فروش داشته باشد، به شرط دارا بودن امکانات سرویس با تایید وزارتخانه مربوطه حداکثر سه درصد به عنوان هزینه گارانتی و خدمات پس از فروش به سود وارد کننده اضافه می‌شود.

درصد سود و زیان عمده فروشی و خرده فروشی محصولات نیز با پیشنهاد سازمان حمایت و تصویب هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها مشخص می‌شود و درصد سود و هزینه‌های عمده فروشی و خرده فروشی کالاهای تولیدی و وارداتی یکسان است.

اما کالاهایی که در قبال ارز حاصل از صادرات وارد می‌شوند چنانچه از طریق بانک ثبت سفارش شده باشند نرخ ارز واریزنامه در تاریخ ثبت سفارش بانک، ملاک محاسبه قیمت قرار می گیرد و در صورتی که بدون ثبت سفارش بانک وارد شده باشند نرخ ارز واریزنامه یک هفته قبل از تاریخ بارنامه حمل خارجی مبنای محاسبه قرار می‌گیرد.

ارز خدمات پس از فروش واردات وزارتخانه تثبیت قیمت ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر