کد خبر: 282343 A

ایلنا: امروز در مجموع 740 میلیون سهم به ارزش 139 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 277 هزار میلیارد تومان افت کرد.

به گزارش ایلنا، شاخص بورس در معاملات روزهای گذشته در مدار نزولی در حال حرکت بود، امروز به مسیر حرکتی خود شدت داد و به کانال ۶۲ هزار واحدی سقوط کرد .

انتظار سهامداران برای نتیجه مذاکرات هسته‌ای و کمبود نقدینگی شدید در بازار سرمایه موجب شده است تا بورس تهران گرفتار نزول شده و با کاهش داد و ستد و تمایل سهامداران برای فروش و در نتیجه بازگشت شاخص به کانال 62 هزار و 952 واحد همراه شود.

در بازار امروز بورس تهران اغلب شرکت‌ها قرمز رنگ شدند و شرکت‌هایی همچون بانک ملت، تجارت، مپنا، فولاد خوزستان، پتروشیمی مبین، فولاد مبارکه و ایران خودرو بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند و آن را 234 واحد کاهش دادند؛ در مقابل کشتیرانی و پتروشیمی خارک مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

در بازار امروز شرکتهای بورسی تقاضای ضعیفی برای خرید داشتند به طوری که گروه صنعتی بارز، داروپخش و فولاد خراسان تقاضای ناچیزی را به خود اختصاص دادند در مقابل شرکتهای نفت پارس، سرمایه گذاری صنعت نفت و پتروشیمی فناوران بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

امروز در مجموع 740 میلیون سهم به ارزش 139 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح 277 هزار میلیارد تومان افت کرد.

پتروشیمی سرمایه سرمایه گذاری صنعت نفت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر