کد خبر: 281888 A

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها:

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: چارچوب آیین نامه رعایت حقوق مسافر بین المللی است و در بسیاری از کشورها اجرا می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مرتضی دهقان از شرکت های هواپیمایی خواست تا آئین نامه حقوق مسافر را به دقت اجرا کنند و در جهت اجرایی شدن برنامه ها با مشارکت و تعامل حداکثری در این راستا گام بردارند.

وی، افزایش ایمنی و رضایتمندی مسافران با ارتقا کمی و کیفی سطح خدمات را از اولویت های اصلی سازمان هواپیمایی کشوری برشمرد و از شرکت های هواپیمایی خواست نسبت به اجرای دقیق آئین نامه مذکور در نهادینه کردن حقوق مسافر اهتمام بیشتری داشته باشند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به مردم و شرکت های هواپیمایی اطمینان داد سازمان هواپیمایی کشوری بر حسن اجرای این دستورالعمل نظارت داشته و گزارش آن را به شورای عالی هواپیمایی ارائه خواهد کرد.

دهقان اعلام کرد: خوشبختانه از زمان اجرایی شدن آئین نامه یعنی 14 اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون میزان اعتراض و شکایت مسافران کاهش یافته و دستورالعمل ابلاغی توسط بسیاری از شرکت های هواپیمایی در حال اجراست.

وی تدوین آئین نامه حقوق مسافر را گامی در راستای نهادینه کردن حقوق مسافر دانست و گفت: حقوق مسافر در بخش های مختلف در این آیین نامه مدنظر قرار گرفته و چارچوب این آیین نامه بین المللی است و در بسیاری از کشورها اجرایی می شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ابراز داشت: این دستورالعمل شامل هشت بخش از جمله عدم تبعیض در استفاده از امکانات حمل و نقل هوایی، ممانعت از سفر، ابطال پرواز، تاخیرات پرواز، تغییر مسیر اجباری توسط شرکت های هواپیمایی در طول پرواز، فقدان یا آسیب دیدگی جامه دان، وضعیت مسافران توان خواه و شفاف سازی نرخ بلیت و خدمات هوایی است.

دهقان از هموطنان عزیز خواست چنانچه از نحوه ارائه خدمات یا نقض قوانین، عدم پاسخگویی یا ضعف در ارائه خدمات شرکت های هواپیمایی اعتراضی دارند موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کند تا بررسی و اقدام لازم صورت گیرد.

لازم به ذکر است، دستورالعمل آیین نامه حقوق مسافر برای نخستین بار به منظور رعایت حق و حقوق مسافران هوایی تدوین و پس از تصویب در شورای عالی هواپیمایی کشوری از 14 اردیبهشت ماه سال جاری به مورد اجرا گذاشته شده است.

 

آسیب دیدگی آیین نامه حقوق روابط عمومی سازمان سازمان هواپیمایی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر