کد خبر: 281740 A

قائم‌مقام وزیر تعاون خبر داد :

ایلنا: اقداماتی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت در 22 ماه گذشته برای اولین بار کل دارایی‌های صندوق را احصا، آنالیز، دسته‌بندی و برنامه‌ریزی در زمینه آمایش سرزمینی کردیم.

به گزارش ایلنا، قائم‌مقام وزیر تعاون گفت: برخی از افراد کارت بانکی‌شان مشکل داشته که ارتباطی به حذف یارانه طبق ملاک‌های قبلی اعلام شده نداشته است.

 نتیجه گروه‌های بی‌نیاز از دریافت یارانه طی روزهای آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

سید ابوالحسن فیروزآبادی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شناسایی اقشار پردرآمد برای حذف یارانه بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده و در این زمینه تاکنون چه اقدامات موثری در راستای عمل به تکلیف قانونی انجام شده است، اظهار کرد: در رابطه با هدفمندسازی یارانه‌ها وزیر شخصا اقدامات را بر عهده گرفته است، اما در حال شناسایی گروه‌های بی‌نیاز از یارانه هستیم که در روزهای آینده نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در زمینه پرداخت نقدی یارانه به خانوار، سامانه‌ای تحت عنوان «ثبت و رسیدگی به درخواست‌ها» طراحی شده است، افزود: درخواست رسیدگی به وضعیت یارانه‌بگیران در این سامانه اینترنتی به آدرس yaraneh10.ir ثبت می‌شود و طبق آخرین آمار بیش از 13 هزار نفر به این سامانه مراجعه کرده‌اند. برخی از افراد کارت بانکی‌شان مشکل داشته که ارتباطی به حذف یارانه طبق ملاک‌های قبلی اعلام شده نداشته است.

فیروزآبادی گفت: مجددا حذف یارانه اقشار پردرآمد در این سامانه بررسی می‌شود و نتیجه آن از طریق پیامک به مردم اعلام خواهد شد که چطور ادامه کار را پیگیری کنند. وی با بیان اینکه پرتفوی متناسب با منافع اعضا در صندوق‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: اقداماتی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت در 22 ماه گذشته برای اولین بار کل دارایی‌های صندوق را احصا، آنالیز، دسته‌بندی و برنامه‌ریزی در زمینه آمایش سرزمینی کردیم.

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یارانه وزیر تعاون برنامه ریزی هدفمندسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر