کد خبر: 272086 A

ایلنا: اتوبوس اسکانیا از ناوگان شرکت مسافربری سیر و سفر حامل مسافران پرواز مشهد - ساری شرکت هواپیمایی ماهان صبح امروز در منطقه سوادکوه در تنگه ابوالقیسی سقوط کرد که 12 تن از مسافران آن در دم کشته و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایلنا، رئیس پلیس راه ناجا در مورد "واژگونی اتوبوس اسکانیا در سوادکوه" با اعلام این خبر، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد ضعف عملکرد راننده و کمک راننده و البته نقص فنی خودرو از قبیل ضعف در ستون‌های سقف اتوبوس کاملا مشهود است.

مهدی حسنی خلبان، شرکت هواپیمایی ماهان افزود: هواپیمای شرکت ماهان که از مشهد عازم ساری بود بعلت خرابی هوا و نبود دید کافی در فرودگاه مقصد ، ساعت یک و30 دقیقه بامداد امروز مجبور به فرود در فرودگاه مهراباد شد .

وی گفت : برای تعدادی از مسافران که قصد عزیمت به ساری داشتند تقاضای اتوبوس از شرکت مسافربری سیر و سفر کردیم و این عده بوسیله اتوبوس عازم ساری شدند که متاسفانه در میانه راه اتوبوس دچار حادثه شد و تعدادی از مسافران جان خود را از دست دادند.

حسنی با بیان اینکه برخی از مسافران این پرواز هم با خودروهای دیگر عازم ساری شدند افزود : باتوجه به فرود هواپیما در فرودگاه مهراباد و کنسل اعلام شدن پرواز بعلت شرایط جوی فرودگاه ساری ، شرکت هواپیمایی ماهان هیچ مسئولیتی در قبال مسافرانی که دچار سانحه شدند ندارد.

رستمی مدیرکل فرودگاه مهراباد هم در این رابطه گفت : این هواپیما از برج مراقبت فرودگاه مهراباد درخواست فرود کرد که چون پرواز داخلی بود ما با تقاضای خلبان برای فرود موافقت کردیم ولی در ارتباط به اتفاقات بعدی اطلاع و مسئولیتی نداریم.

نقص فنی اتوبوس در وقوع حادثه سواد کوه کاملا مشهود است

رئیس پلیس راه ناجا ضعف عملکرد راننده اتوبوس و نقص فنی خودرو را از دلایل عمده حادثه سوادکوه اعلام کرد .

سرهنگ حمیدی در ارتباط زنده با خبر 21 درخصوص واژگونی اتوبوس اسکانیا صبح دیروز در سوادکوه گفت: بررسی ها نشان می دهد ضعف عملکرد راننده و کمک راننده و البته نقص فنی خودرو از قبیل ضعف در ستونهای سقف اتوبوس کاملا مشهود است.

وی افزود : بررسی ها برای آگاهی از علت این حادثه هنوز ادامه دارد.

اتوبوس اسکانیا از ناوگان شرکت مسافربری سیر و سفر حامل مسافران پرواز مشهد - ساری شرکت هواپیمایی ماهان صبح امروز در منطقه سوادکوه در تنگه ابوالقیسی سقوط کرد که 12 تن از مسافران آن در دم کشته و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

 

 

برج فرودگاه مسافران مشهد ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر