کد خبر: 270032 A

برای شرکت در اجلاس صندوق بین المللی پول؛

اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول در حالی در روزهای پایانی فروردین ماه در واشنگتن برگزار می شود که ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی حضور در این اجلاس را در برنامه کاری خود دارد اما علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی این سفر را از برنامه خود خارج کرده است.

به گزارش ایلنا، قرار است نشست مشترک صندوق بین المللی پول (IMF) و گروه بانک جهانی(World Bank Group) که همه ساله در دو نوبت و با حضور وزرای اقتصادی و دارایی و روسای بانک مرکزی کشورهای عضو برگزار می شود، در روزهای پایانی فروردین ماه برگزار شود.

در همین راستا قرار است تا چند روز آینده رئیس کل بانک مرکزی در رأس هیاتی از بانک مرکزی عازم آمریکا شود.

با وجودی که همه ساله وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این اجلاس حضور داشت اما اعلام وزارت اقتصاد تا این لحظه طیب نیا برنامه خود را برای شرکت در این نشست حذف کرده است.

گفتنی است اجلاس بهاره در اواخر فروردین ماه و اجلاس پائیزه (سالانه) به طور معمول در اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار و هر سه سال یک بار یکی از کشورهای عضو به عنوان میزبان اجلاس سالانه تعیین می شود.

دستور جلسه این اجلاس موضوعاتی نظیر متنوع سازی اقتصادی در اقتصادهای مبتنی بر منابع طبیعی، یارانه، تامین مسکن برای اقشار کم درآمد، حمایت از عضویت کشورمان در نهادهای بین المللی توسعه ای، حضور در اجلاس معاونین گروه 24، ارایه گزارش کمک فنی 'ایمنی حمل و نقل جاده ای' است.

از مهمترین نشست های این اجلاس میزگردهای اقتصادی با حضور مقامات ارشد صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، نشست وزرا و روسای کل گروه 24، نشست معاونین گروه 24، اجلاس کمیته پولی و مالی بین المللی (IMFC) و کمیته توسعه (DC) است.

امور اقتصادی و دارایی بانک مرکزی صندوق بین المللی پول منابع طبیعی واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر