کد خبر: 269983 A

اکسپو 2015 میلان با موضوع 'تغذیه زمین، انرژی برای حیات' از 11 اردیبهشت ماه تا 11 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد شد و بیش از 160 کشور در این رویداد جهانی شرکت می کنند ضمن آنکه تعدادی از سازمان های بین المللی نظیر سازمان ملل نیز در این اکسپو حضور خواهند داشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، محل پاویون (سالن) ایران از بهترین مکان ها در اکسپوی 2015 بوده و یکی از بهترین اماکن اکسپو در اختیار ایران قرار گرفته که در کنار غرفه های آلمان، شیلی، اسپانیا و آمریکا قرار دارد.

مدت برگزاری اکسپوی میلان حدود 6 ماه به طول می انجامد و در این مدت یک روز به عنوان روز ملی ایران در نظر گرفته شده که آن هم اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت بوعلی سینا یا روز پزشک است.

طرح سالن ایران در اکسپوی میلان یک طرح زیبا به شمار می آید و از میان 11 طرح پیشنهادی مورد پذیرش قرار گرفته که حاصل تلاش شبانه روزی یک تیم 50 نفره و متخصص است.

با در نظر گرفتن موضوع اصلی اکسپو 2015 میلان که 'تغذیه زمین، انرژی برای حیات' است، سفره به عنوان موضوع طراحی یا همان مفهومی پاویون ایران انتخاب شد که تفکر اصیل آن ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمات روی سفره خداوندی دارد.

سطح داخلی این فضا با طرح هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی های رنگارنگ سفره های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می توان یافت.

اکسپو یک رویداد جهانی است که توسط کشورهای منتخب متشکل از اعضای سازمان بین المللی هماهنگ کننده برپایی اکسپو، برگزار می شود. ایران برای نخستین بار در طول تاریخ برگزاری اکسپو، توانسته خود اقدام به ساخت و ساز غرفه در این رویداد جهانی کند به گونه ای که در هیچیک از دوره های گذشته اکسپوی ایران سازنده غرفه خود نبوده است.

این رویداد جهانی هر 5 سال یک بار در یک کشور برگزار می شود که در سال 2010 در شانگهای چین برگزار شد.

انرژی تغذیه زمین سازمان ملل سازمان های بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر