کد خبر: 269963 A

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با درخواست از شرکت های صنعت پخش برای همراهی در مسیر نوین سازی نظام تجاری و توزیع در کشور، گفت: شرکت های پخش در امر کالا رسانی سهم ناچیزی دارند.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، مجتبی خسروتاج در نشست انجمن شرکت های صنعت پخش ایران با اشاره به سیاست های اتخاذی وزارتخانه در توسعه فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، نگاه سیستمی به موضوع بازار را مورد اشاره قرار داد و افزود: سهم 5 درصدی فعلی این فروشگاه ها باید رشد و توسعه مطلوبی داشته باشد.

وی یادآور شد: با توجه به بالا بودن هزینه های مبادله در نظام توزیع، طولانی بودن مسیر کالا رسانی از تولید تا مصرف کننده و بعضا ایستگاه های غیرضروری، سهم ناچیز شرکت های پخش در کالارسانی، اهمیت هایپراستارها در کاهش هزینه مبادله، ارتقاء کیفی کالاها و شفافیت در امور درآمد و هزینه و غیره از جمله عواملی است که در نگاه سیستمی به آنها باید نقش بازیگران و عوامل فعال در بازار تعیین شود.

معاون توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اندوخته علمی، دانشی و تجربی شرکتهای پخش و فعالان صاحب نظر در این بخش اعلام و خاطرنشان کرد: مشتاقانه منتظر دریافت نظراتی هستم که بتواند در نوین سازی نظام توزیع و کالارسانی و خدمت رسانی به مردم موجب ارتقاء بازار و رعایت حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شود.

تجارت درآمد صنعت وزارت صنعت معدن و تجارت وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر