کد خبر: 260716 A

نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند از محل صرفه‌جویی در هزینه‌ها یا افزایش قیمت آب و حامل‌های انرژی برای مصارف بیش از الگوی مصرف، سالانه تا ۲ درصد بودجه کل کشور را به افزایش سرمایه بانک‌های دولتی اختصاص دهد.

ایلنا- نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند از محل صرفه‌جویی در هزینه‌ها یا افزایش قیمت آب و حامل‌های انرژی برای مصارف بیش از الگوی مصرف، سالانه تا ۲ درصد بودجه کل کشور را به افزایش سرمایه بانک‌های دولتی اختصاص دهد.

بر اساس این مصوبه به دولت اجازه داده می‌شود از محل صرفه جویی در هزینه‌ها یا فروش طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یا فروش اموال مازاد یا افزایش قیمت آب و حامل‌های انرژی برای مصارف بیش از الگوی مصرف یا متوسط مصرف، سالانه تا ۲ درصد بودجه کل کشور را پس از واریز به خزانه داری کل کشور به افزایش سرمایه بانک‌های دولتی اختصاص دهد.

بانک‌های مذکور موظفند حداقل معادل سه برابر مبلغ افزایش سرمایه را از این محل به خریداران غیردولتی، خصوصی یا تعاونی طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی و استانی تسهیلات با اقساط بازپرداخت حداقل پنج ساله پرداخت نمایند. لیست طرح‌ها و پروژه‌ها توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تعیین و اعلام می‌شود.

افزایش قیمت انرژی بودجه تملک دارایی دولت سرمایه صرفه جویی نمایندگان مجلس افزایش بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر