کد خبر: 258082 A

محمد رضابهزادیان طی بیانیه ای اعلام کرد:

"محمدرضا بهزادیان" که فعالان بخش خصوصی وی را تحت عنوان رییس اسبق اتاق بازرگانی تهران و عضو ارشد گروه خواستاران تحول می شناسند؛ ظهر امروز طی بیانیه ای اعلام کرد " از تمامی فعالان اقتصادی می خواهم فارغ از رفاقت ها و رابطه ها( که ناگزیر نقش مهمی را پس از پایان رقابت ها ایفا خواهند کرد) در انتخاب و ساختن آینده با درک شرایط حساس موجود سهیم باشند."

"محمدرضا بهزادیان" که فعالان بخش خصوصی وی را تحت عنوان رییس اسبق اتاق بازرگانی تهران و عضو ارشد گروه خواستاران تحول می شناسند؛ ظهر امروز طی بیانیه ای اعلام کرد " از تمامی فعالان اقتصادی می خواهم فارغ از رفاقت ها و رابطه ها( که ناگزیر نقش مهمی را پس از پایان رقابت ها ایفا خواهند کرد) در انتخاب و ساختن آینده با درک شرایط حساس موجود سهیم باشند."

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

چیزی که آینده ما را می سازد، شعارهای توخالی، ادعاهای واهی،هزینه کردن پول های سیاه، رنگ عوض کردن و...نیست، بلکه "انتخاب درست"است و انتخاب صحیح حتما با شناخت و آگاهی از کارنامه افراد از تجربه های گذشته و برنامه های آینده میسر است.

اقتصاد و توسعه و آینده بخش خصوصی نیز طی هشت سالی که پشت سر گذاشتیم جدا از این اصل نبوده چه در حوزه کلان و دولتی چه در حوزه پرچم داران بخش خصوصی. آن چنان که برخی 700میلیارد دلار را هزینه کردند و برخی سوت و کف زدند اما با تمام تاریخ مصرفشان در اولین فرصت روی گردان قبله ای دیگر شدند، برخی مجری و طراح بودند و برخی ساکت و همراه و اینک در فصلی جدید از خاموشی خود گریزان و همه خواستاران تحول.

اکنون که پس از ده سال فرصتی که نه با تلاش زیاده خواهان و فراموش کاران اتاق بازرگانی که با احقاق حق قوه قضاییه دوباره به عرصه رقابت برگشتند . از تمامی فعالان اقتصادی  می خواهم فارغ از رفاقت ها و رابطه ها( که ناگزیر نقش مهمی را پس از پایان ررقابت ها ایفا خواهند کرد) در انتخاب و ساختن آینده با درک شرایط حساس موجود سهیم باشند.

از شما استدعا دارم که تا بار دیگر به خاموشانی که هیبت اسطوره ای شان را به بهای تصاحب اتاق بازرگانی در پستوی ذهنشان حبس کرده اند ، بیاندیشیم و با مرور تاریخ اتاق بازرگانی ایران و تهران و در جهت حرکت اقتصاد از مسیر سیاه و خاکستری به سوی اقتصاد سفید، حضور فعال و مسئولانه ای را در انتخابات اتاق بازرگانی داشته باشید.

یاران و بزرگواران پر دغدغه عرصه اقتصاد، در این دوره سعی کردند تا در قالب رنگ ها، واژه های عاریت گرفته و سرقت رفته از تفکر تحول خواهانه ، ائتلاف های گوناگون و با صرف صدها میلیون تومانی و بلکه میلیاردی فراموش کنیم که اتاق بازرگانی چه عملکردی داشته و باید می داشت.

سنت گرایان که می دانستند بدون نقاب جدید به چهره رای نخواهند آورد، تلاش کردند تا چراغ تفکر سنتی را رنگی، روشن و متنوع جلوه دهند و طیف هایی از سنتی جدید و سنتی کم رنگ، سنتی میانه، ترکیب سنتی و مدرن و... را در قالب واژه هایی غیر قانونی همچون ائتلاف به نمایش بگذارند و در این روش حتی در گذر از نماد خود نیز دریغ نکردند و مرام سنت بازار که حرمت نگه داشتن بزرگ خویش را زیر پا گذاردند.

به هوش باشید پشت سر این طیف های رنگی فراموش کار و حرمت شکن و هزینه های انجام شده چه رنگی برای اقتصاد کشور قابل تصور است و پیگیری بازده سرمایه گذاری هایشان چه طیف رنگی را رقم خواهد زد، خاکستری یا سفید؟

چرا باید امکانات دولتی یک اپراتور همراه و کالاهای تبلیغی آنان در سالن های همایش و هتل ها با هزینه چند صد میلیونی پیوند بخورد؟ آیا قرار است که با این روش دوباره وعده آوردن  پول نفت را به سفره های بنگاهداران اقتصادی بکشانیم.

فعالان اقتصادی! پیش از حضور در پای صندوق از کسانی که در لیست های متعدد حضور دارند و معتقد به کار تیمی هستند ، بپرسید چگونه هم زمان می توان چندین برنامه را تایید  و اجرا کرد و در یک جلسه چیزی گفت و در نشستی دیگر خلاف آن را اثبات کرد. آیا این گونه تاکتیک ها نشانه بالا بودن ضریب تطبیق و تغییر ساعتی است یا شیفتگی خدمت یا عطش قدرت و یا...

اکنون که هیاهوی رسانه ای با هزینه های فراوان برخی را مسخ و برخی را سرمست از فراموشی آن چه بر اتاق بازرگانی کرده است، برای وجدان های بیدار و کسانی که روند اتاق بازرگانی را در چند سال اخیر نمی دانند، یادآور می شوم که چرا باید تفکری به این مرحله برسد که از حب رای و ترس از شکست، نماد یک تفکر و رئیس قبیله شان را در لیست خود جای نمی دهند؟

بازرگانان، معدن کاران، کشاورزان و صنعت کاران عضو اتاق بازرگانی، اکنون که کشور در شرایط سرنوشت سازی قرار دارد و ضرورت اصلاحات و تحول در اقتصاد از بالاترین سطوح حاکمیتی تا لایه های پایین اجرایی احساس می شود، اکنون که لابد ضرورتی گریز ناپذیر در نقش پذیری بیشتر بخش خصوصی عیان شده است باید هوشیار تر از گذشته باشیم که مبادا پرچم اتاق به دست نا اهلان نیافتد و به دست کسانی اداره شود که به دنبال رانت و فرصت طلبی مطامع شخصی نیستند.

 

محمدرضا بهزادیان

1393/12/15

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی انتخابات صدور بیانیه ای تحول محمدرضا بهزادیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر