کد خبر: 257940 A

در مراسم معرفی کاندیداهای خواستاران تحول مطرح شد:

هر کس که این تبلیغات و صرف این هزینه‌ها را می‌بیند گمان می‌کند که در اتاق بازرگانی چه خبر است که عده‌ای برای ورود به آن این چنین هزینه می‌کنند.

در مراسمی که با حضور جمعی از اعضاء اتاق بازرگانی برگزار شد، نامزدهای گروه خواستاران تحول برای شرکت در انتخابات اتاق بازرگانی تهران به معرفی خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در این مراسم اعضاء گروه خواستاران تحول با معرفی خود، به ذکر پیشینه کاری و تحصیلی، زمینه فعالیت وانگیزه خود از شرکت در انتخابات اتاق بازرگانی پرداخته و هر کدام نقطه نظرات خود را بیان کردند.
در این مراسم سید حمید حسینی از کاندیداهای گروه خواستاران تحول با اشاره به هزینه‌هایی که گروه‌های مختلف جهت تبلیغات خود کرده‌اند، اظهار داشت: هر کس که این تبلیغات و صرف این هزینه‌ها را می‌بیند گمان می‌کند که در اتاق بازرگانی چه خبر است که عده‌ای برای ورود به آن این چنین هزینه می‌کنند. در حالیکه امتیازاتی که شامل اعضاء هیات نمایندگان اتاق بازرگانی می‌شود نسبت به سایراعضاء آنقدر‌ها هم زیاد نیست که لازم باشد برای دستیابی به آن‌ها این همه هزینه صرف شود.


بخش خصوصی باید قدرتمند باشد


حسینی همچنین افزود: اتاق بازرگانی خدماتی مانند ارائه ویزا و طرح ترافیک و.. به اعضاء خود ارائه می‌کند و تنها مزیت هیات نمایندگان این است که می‌توانند سریع‌تر از این خدمات بهره‌مند شوند. ضمن اینکه اعضاء هیات نمایندگان امکان برقراری ارتباط با هیات‌های تجاری خارجی را پیدا می‌کنند و بعضی اوقات هم به سفرهای خارجی می‌روند و این هم شاید از مزیت‌هایی است که مختص اعضاء هیات نمایندگان اتاق بازرگانی است.
وی در ادامه به حضور نمایندگان دولت در ترکیب هیات نمایندگان و و دسترسی به آن‌ها اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مزیت‌های حضور در هیات نمایندگان این است که می‌توانید با معاونین وزرا از نزدیک ملاقات کنید و مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود را به آن‌ها انتقال دهید. این قضیه می‌تواند امکان پیگیری مطالبات را افزایش داده و بدین ترتیب شاید بتوان مشکلات بخش خصوصی را به گوش دولتمردان رساند.
حسینی در ادامه خاطر نشان ساخت: من معتقدم دولت باید بخش خصوصی را به عنوان یکی از قوای اصلی شناخته و آن را قوه چهارم قلمداد کند. بخش خصوصی باید قدرتمند باشد و برای ارتقاء جایگاه بخش خصوصی، اتاق بازرگانی باید ارتقاء یابد و این مهم با تلاش کسانی محقق می‌شود که دلشان برای ارتقاء جایگاه بخش خصوصی و اتاق بازرگانی بتپد.


تغییر در اتاق بازرگانی منجر به توسعه اقتصادی می‌شود


محمدرضا بهزادیان هم در این مراسم به ذکر مسائلی پرداخت و اظهار داشت: افرادی که خود را با اوضاع موجود انطباق می‌دهند، می‌توانند موفق شوند و کسانی که می‌خواهند شرایط را با خودشان انطباق دهند، دچار شکست می‌شوند و امروزه در شرایطی هستیم که باید خود را با شرایط وفق دهیم و بر اساس خواسته‌های خودمان گام برداریم.
وی خاطر نشان ساخت: امروز یکی از نخبه پذیر‌ترین تشکل‌های کشور اتاق بازرگانی است و تصمیم گیری درباره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی را در پیش داریم و بلوغ جمعی نخبگان مطمئتا منجر به تغییر در فضای اتاق بازرگانی می‌شود و تغییر در فضای اتاق بازرگانی منجر به تغییر پایه‌های کشور و توسعه اقتصادی می‌شود و توسعه اقتصادی در کشور‌ها پایه ریز توسعه سیاسی است.
بهزادیان همچنین افزود: ده سال پیش شاید برای هیچ کس قابل پیش بینی نبود که دولتی بر سر کار بیاید که طی هشت سال زندگی مردم کشور را زیرو رو کند اما این اتفاق افتاد و متاسفانه سفره‌های مردم کوچک شده، توان مالی دولت پایین آمده، بحران‌ها و تورم بیشتر شده و فقر امروز مردم ایران به خاطر این است که هزار میلیارد دلار ذخایر مالی کشور بر باد رفته است.
این کاندیدای خواستاران تحول در ادامه گفت: نقش محافظه کاران سنتی که در اتاق بازرگانی باید نگهبان اقتصاد کشور می‌بودند بر خلاف مشی محافظه کارانه‌شان، تایید دولتی بود که اساسی‌ترین آسیب‌ها را به پایه اقتصاد کشور زد و این برای ما نتیجه می‌شود که اگر هزینه و تلاش می‌کردیم که کسانی را به اتاق می‌فرستادیم که دموکراسی را اجرا می‌کردند، مثل گروه خواستاران تحول که تاریخچه و عملکردشان بر این مبناست و هزینهٔ دموکراسی را هم پرداخت کردند.
بهزادیان با اشاره به اینکه خواستاران تحول اتاقی مثل اتاق تهران را بنا کردند و زمانی که بنا شد استیضاح شوند پای حرف خود ایستادند و راه جدید و نویی را ارائه دادند، افزود: در حال حاضر هم می‌شود ساکت ماند و رای نداد و به محافظه کاران سنتی اجازه داد که راه خود را ادامه دهند یا اینکه خواستاران تحول را به اتاق فرستاد و بار از بعد انتخابات به دوش کسانی است که رای‌ها را از آن خود کردند.
وی در پایان خاطر نشان ساخت: گروه خواستاران تحول خود را آماده کردند که جلو بروند و در ادامه راه قبلی پیروز شوند و آماده پرداخت هرهزینه‌ای در این راه هستند و امیدواریم حاصل انتخابات این باشد که یک فراکسیون چهل نفری از خواستاران تحول وارد اتاق بازرگانی شوند و در پایان دوره چهار ساله بتوانیم اتاقی تحویل دهیم که هیچ کس نتواند خللی در عملکرد آن ایجاد کند.


با کمک هم باید اقتصاد کشور را بازسازی کنیم


در ادامه این مراسم جمشید عدالتیان از کاندیداهای گروه خواستاران تحول نیز به اظهار بیاناتی پرداخت و گفت: باید در جریان انتخابات باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم اقتصاد را نجات دهیم و گروه خواستاران تحول با هدف دستیابی به اقتصاد سفید و ایجاد شفافیت در اتاق بازرگانی به دنبال رسیدن به یک آشتی ملی هستند و برای رسیدن به این اهداف باید همه هم سو باشند و بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند.
وی خاطر نشان ساخت: در اتاق بازرگانی دیگر وجود رانت و وجود اقتصاد شبهه برانگیز قابل قبول نیست و باید همه در کنار هم تلاش کنیم که کشور و اقتصاد را بسازیم و وجود اقتصاد سفید یک التزام محسوب می‌شود و برای ایجاد تحول باید با هم متحد شده و بخواهیم که به آن برسیم و این با حضور تک تک اعضاء اتاق بازرگانی در انتخابات و شرکت آن‌ها در تعیین سرنوشت اتاق محقق می‌شود.
در این مراسم احمد ترک‌نژاد از دیگر کاندیداهای گروه خواستاران تحول نیز گفت: دغدغه اصلی ما ایرانی توسعه یافته است و زمانی به آن خواهیم رسید که آزادی وجود داشته باشد و بر خلاف اینکه همه معتقدند که آزادی را باید دولت‌ها بدهند اما من می‌گویم که وقتی کشوری ملتی غیور داشته باشیم، دولت محتاج ملت خواهد شد و تمام نیازهای دولت به وسیله کارآفرینان و مالیاتی که به دولت می‌دهند، برآورده می‌شود و در این شرایط دولت ناچار است این بخش را تمکین کند و بدین ترتیب آزادی نهادینه می‌شود.
بخش خصوصی اگر توسعه پیدا کند و بتواند هزینه‌های دولت را پرداخت کند، دولت ناچار است که آزادی این بخش را تامین کند. در حال حاضر با وضعیت سختی در اقتصاد مواجه هستیم و خواستاران تحول کمر همت را بسته‌اند تا در یک نهاد اجتماعی نقش آفرینی کنند و موفق‌ترین مدیران کسانی هستند که مدیریت دولتی و حضور در نهادهای اجتماعی را داشته باشند و ما در گروه خود مدیران موفق زیاد داریم.

استیضاح اقتصاد کشور بخش خصوصی تبلیغات تورم دموکراسی شرکت در انتخابات فقر مردم ایران نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر