کد خبر: 257068 A

در شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی مطرح شد:

طرح مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن ویژه اقشار کم درآمد امروز در جلسه شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح شد.

طرح مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن ویژه اقشار کم درآمد امروز در جلسه شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه 11 اسفند) در جلسه شورای‌عالی رفاه وتامین اجتماعی، با تاکید بر اینکه دولت باید برای تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه چاره‌ای بی‌اندیشد گفت: یکی از مهمترین حمایت‌های دولت از اقشار کم درآمد باید در بخش مسکن باشد زیرا اگر دولت و نهادهای مردمی قدمی برای تامین مسکن طبقه ضعیف جامعه بر ندارد، مشکل مسکن این اقشار همچنان باقی خواهد ماند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به طرح مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن ویژه اقشار کم درآمد، این طرح را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این طرح بدلیل آنکه وابستگی اندکی به منابع دولتی دارد و بیشتر متکی به منابع نهادهای حمایتی است، می تواند آثار مثبتی به همراه داشته و طرح موفقی در حوزه مسکن باشد.

در جلسه امروز شورای‌عالی رفاه و تامین اجتماعی وزیر راه و شهرسازی گزارش جامعی از طرح مشترک این وزارتخانه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین مسکن اقشار کم‌درآمد به ویژه معلولان، مستمری بگیران، مددجویان تحت پوشش بهزیستی، کارگران و بازنشستگان ارائه کرد و گفت: مبنای اصلی این کار استفاده از تجربیات موفق در دنیا و نیز بازگشت به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر محرومیت زدایی و تامین مسکن محرومان است.

آخوندی با بیان اینکه در این طرح اشکالات و نواقص طرح مسکن مهر رفع شده، تصریح کرد: در این طرح متصدی اصلی و مباشر، نهادها و دستگاههای حمایتی هستند و دخالت دولت و وزارت راه و شهرسازی به حداقل رسیده است.

وی همچنین از وجود نظام های تامین زمین، تامین مالی و نظارت در این طرح خبر داد و افزود: وظیفه پایش و ارزیابی پیشرفت پروژه بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پیگیری و هماهنگی حسن انجام کار به عهده وزارتخانه های راه وشهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.

انقلاب اسلامی تامین اجتماعی درآمد دولت مسکن معاون اول رئیس جمهور معلولان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت راه و شهرسازی وزارت رفاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر