خبرگزاری کار ایران

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

درآمد دو کشتی نفتی در قالب تهاتر به راه‌آهن رسید/ جزییات ترانزیت بار ریلی از روسیه

درآمد دو کشتی نفتی در قالب تهاتر به راه‌آهن رسید/ جزییات ترانزیت بار ریلی از روسیه
کد خبر : ۱۴۹۷۲۸۵

مدیرعامل شرکت راه آهن درباره تهاتر نفتی ١٠ میلیارد دلاری برای راه‌آهن اظهار داشت: پول نفت دو نفتکش در قالب تهاتر نفتی وارد راه‌آهن شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی، میعاد صالحی در نشست خبری امروز با اشاره به گزارش عملکرد راه آهن در ٣٣ ماه دولت سیزدهم اظهار داشت: در روزهای جاری در حال بهره‌برداری از پروژه‌های مهم ریلی هستیم که یکی از این پروژه‌ها خط بافق - زرین شهر در استان‌های یزد و اصفهان بوده که بیشترین بار از این دو استان جابه‌جایی می‌شود و از لحاظ بخش مسافری هم در این مسیر و دو استان اهمیت بالایی دارد. 

وی ادامه داد: احداث خط راه آهن دوم افق به زرین شهر به طول ۵٠٠ کیلومتر و در قالب ٣٠ بلاک از سال ٩۴ آغاز شد که ١٠ بلاک در دولت قبل احداث افتتاح شد و  روز گذشته ۶ بلاک به طول ١٠٧ کیلومتر به ارزش  ٧ هزار و ۵٠٠ همت را افتتاح کردیم و در این مدت ١٠ بلاک در دولت افتتاح شد و ١٠ بلاک باقیمانده با متوسط ۵٠ درصد پیشرفت بت دولت چهاردهم تحویل می‌دهیم. 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در ٣٣ ماه گذشته مجموعه افتتاح‌های خطوط راه آهن به بیش از ٨٠٠ کیلومتر رسید، گفت: در روز گذشته در جهت نهضت اتصال بنگاه‌های تولیدی به شبکه ریلی ٣ بنگاه صنعتی به شبکه ریلی متصل شدند و در این مدت ١۶۶ کیلومتر خطوط تجاری و صنعتی ساخته شد. همچنین فردا خط دوم اهواز- اندیمشک به طول ۴٠ کیلومتر به ارزش ٣ هزار میلیارد تومان بهره برداری می‌شود که با این افتتاح میزان افتتاح‌های خطوط راه آهن به بیش از ٨۵٠ کیلومتر می‌رسد. در مدت زمان ٣٣ ماه مجموع احداث خط دوم راه آهن به ٣١١  کیلومتر رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین در این مدت ۴٨۵ کیلومتر خطوط راه آهن بهسازی و بازسازی انجام شد.

صالحی درباره نصب دوربین‌ در لوکوموتیوها برای افزایش ایمنی سیر اظهار داشت: در مدت زمان ٣٣ ماهه شاهد کاهش سوانح بودیم بطوریکه در سال ٩٩  ٢٣٨ سانحه ثبت شده به عبارت دیگر ۴.۵ سانحه در هفته اما این آمار در سال ١۴٠٢ به ١٨۴ سانحه و در  به هفته ٣.۵ سانحه کاهش دادیم و برای کاهش این آمار تلاش کردیم بسیاری از تقاطع ریل و جاده را غیرهمسطح کنیم و در این مدت ۵٧ تقاطع حادثه خیز را به غیر همسطح تبدیل کردیم. همچنین نصب دوربین در داخل لوکوموتیو نقش مهم در کاهش رفتار پر ریسک راهبران داشت. 

وی با اشاره به افزایش حمل بار بین المللی از طریق راه‌آهن گفت: در مدت زمان ٣٣ ماه گذشته ٩.۴ میلیون تن بار بین‌المللی از طریق ریل جابه‌جا شد در حالی که این عدد در ٣٣ ماه دولت گذشته ٧.١ میلیون تن شد و همچنین ترانزیت در ٣٣ ماه دولت سیزدهم ۴.٩ میلیون تن بوده که این عدد در مدت مشابه دولت گذشته٣ میلیون تن بوده‌است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن درباره ترانزیت ریلی در مسیر روسیه-هند تاکید کرد: برای اولین بار در تاریخ ریلی ایران در سال گذشته بیش از ٨٠٠ واگن کودپتاس بطور کاملا ریلی از روسیه از مسیر ایران به بندرعباس حمل شده که از بندرعباس تا هند با کشتی جابه‌جا شد. همچنین برای اولین بار محصول استراتژیک زغال سنگ از مبدا روسیه با گذر از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان و بعد ایران از مسیر ریلی به هند رسید که موضوع مهم تعیین تعرفه واحد بین این کشورها است. 

صالحی ادامه داد: زغال سنگ از مسیر ریلی با گذشت ٢١ روز به از روسیه به هند رسید در حالی که این کالا از مسیر دریایی ۵٠ روز در راه می‌ماند و مدت زمان سیر این کالا از مسیر ایران کمتر از ۵ روز بوده‌است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره ١٠ میلیارد دلار تهاتر نفتی برای نوسازی ناوگان ریلی و ساخت خطوط راه‌آهن تاکید کرد: ۵ میلیارد دلار از استجازه نفتی ۴ خط راه‌آهن شلمچه-بصره، احداث خط دوم بافق-تربت حیدریه - سنگان، خط زاهدان - میرجاوه و مسیر شیرگاه- میان‌دوره واریانت پل ورسک و همچنین نوسازی ناوگان انجام می‌شود. 

وی گفت: تا کنون درآمد بخشی از محموله‌های دو کشتی نفتی به شرکت راه‌آهن در قالب تهاتر وارد راه‌آهن شده‌است. 

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز