خبرگزاری کار ایران

استفاده حداکثری از ظرفیت «اسکاپ» برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای کشور

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۲۴۴۲

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشورمان، ضمن با اهمیت دانستن نشست سالانه کمیسیون همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ)، بر ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت این نهاد بین‌المللی در اجرای برنامه‌های توسعه و پیشرفت کشور تأکید کرد.

به گزارش ایلنا از سازمان برنامه و بودجه، «داود منظور» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که بنا به دعوت معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی اسکاپ، برای شرکت در هشتادمین اجلاس سالانه اسکاپ به بانکوک سفر کرده است، با مدیرکل غرب آسیای وزارت خارجه تایلند دیدار کرد.

منظور در این دیدار، ضمن با اهمیت دانستن نشست سالانه کمیسیون همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ)، بر ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت این نهاد بین‌المللی در اجرای برنامه‌های توسعه و پیشرفت کشور تأکید کرد.

در ادامه این دیدار، آقای واراووت، مدیرکل غرب آسیای وزارت خارجه تایلند، ضمن اشاره به وضعیت ملتهب خاورمیانه، پرهیز طرف‌های درگیر از افزایش تنش در منطقه را مورد تأکید قرار داد.

معاون رئیس‌جمهور کشورمان نیز ضمن تبیین شرایط سخت مردم مظلوم غزه و ضرورت اقدام قاطع جهانی برای توقف سریع حملات رژیم صهیونیستی به رفح، اقدام شجاعانه و مدبرانه نیروهای مسلح کشورمان را در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی کنسولگری کشورمان در سوریه مورد تجلیل قرارداد و بر پاسخ سخت‌تر و پشیمان‌کننده‌تر در صورت تکرار این‌گونه تعرضات تأکید کرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی با این اقدام ماجراجویانه به‌دنبال گسترش تنش در منطقه بود تا از این طریق نگاه‌های انتقادی جهانی علیه رژیم غاصب صهیونیستی را از غزه به یک جبهه جدید معطوف کند که پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی ایران نقشه شوم رژیم صهیونیستی را نقش بر آب کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین در نخستین روز حضور خود در بانکوک برای شرکت در هشتادمین نشست سالیانه اسکاپ، در مراسمی که وزیر خارجه تایلند در مقر اسکاپ تدارک دیده بود، شرکت کرد.

منظور در این مراسم که وزارت امور خارجه تایلند با حضور میهمانان خارجی تدارک دیده بود، ضمن دیدار با خانم «آلیس جابانا»، معاون دبیر کل سازمان ملل و مدیر اجرایی اسکاپ، وزیر امور خارجه تایلند، خانم «لتیزیا روسانو»، مدیر اپدیم، و نمایندگان برخی کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از جمله معاون نخست وزیر قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.

منظور امروز (سه‌شنبه چهارم اردیبهشت‌ماه) در دومین روز نشست اسکاپ در سخنرانی خود به بیان دیدگاه‌ها و نظرات کشورمان در خصوص موضوع نشست هشتادم با عنوان «اهرم‌سازی نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار در آسیا و اقیانوسیه» پرداخت.

وی همچنین با خانم «آلیس جابانا»، مدیر اجرایی اسکاپ، دیدار و گفتگو و در جلسه اپدیم نیز سخنرانی خواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بوجه کشورمان همچنین در صفحه ضخصی خودش در فضای مجازی نوشت:‌ در حاشیه ۸۰ امین نشست سالانه اسکاپ، گفتگوی بسیار مفیدی با خانم جابانا معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی اسکاپ در خصوص استفاده هرچه بیشتر کشورمان از ظرفیت نهادهای وابسته به سازمان ملل در راستای توسعه همکاری های منطقه ای، تکمیل کریدورها و مقابله با خشکسالی داشتیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز