خبرگزاری کار ایران

تمرکز بر یک سوخت در سبد انرژی کشور اشتباه است

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۶۲۰۱

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بیشترین تمرکز بر استفاده از یک سوخت در سبد انرژی کشور بود، گفت: این تصمیم اشتباه بود زیرا در شرایط اوج مصرف با چالش روبه‌رو می‌شویم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، وحیدرضا زیدی‌فرد در نخستین نشست هم‌اندیشی مدیریت انرژی، حساب و بازار بهینه‌سازی با اشاره به اینکه در آموزه‌های دینی، همچنین اجتماعی ایران اسراف همیشه مذموم است، اظهار داشت: با این حال بد مصرف کردن سبب ناترازی انرژی در کشور شده است.

وی ادامه داد: ناترازی انرژی از سال‌ها پیش مطرح شده و وزارت نفت در افزایش تولید به‌ویژه انرژی گاز تلاش جدی داشته است.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری تأکید کرد: البته در همان سال‌ها نیز اینکه سبد انرژی بر یک انرژی متمرکز شود، هشدارهایی داده شد و سرانجام در شرایط اوج مصرف با بحران روبه‌رو می‌شویم.

زیدی‌فرد با اشاره به اینکه در تمام بخش‌های کشور به‌دنبال کنترل مصرف هستیم، گفت: رئیس‌جمهوری به‌صورت جدی موضوعات بهینه‌سازی و کاهش مصرف سوخت را دنبال می‌کند.

وی افزود: همه نسبت به اهمیت موضوع آگاه شدند و باید با سرعت بیشتری اقدام کنیم، زیرا در غیر این صورت با چالش‌هایی جدی روبه‌رو می‌شویم.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری تأکید کرد: در خصوص ماده ۱۲ چالش‌های متعددی داشتیم.

زیدی‌فرد پذیرش گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس را گامی بزرگ دانست و افزود: این اقدام می‌تواند تحول بزرگی در کشور در خصوص بهینه‌سازی انرژی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه تغییر در قیمت انرژی چندان مطلوب نیست، گفت: تنها راه بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز