خبرگزاری کار ایران

| 02:39   
کد خبر : ۱۳۹۶۱۱۲

رده‌بندی ۳۱ استان کشور به ترتیب سهم کل خرید گندم از کشاورزان

با خرید ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تُن گندم داخلی و رشد ۴۴ درصدی خرید این محصول نسبت به سال گذشته، رده‌بندی ۳۱ استان کشور به ترتیب سهم هر یک از آن‌ها در کل خرید گندم از کشاورزان در سال جاری اعلام شد.

رده‌بندی ۳۱ استان کشور به ترتیب سهم کل خرید گندم از کشاورزان

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، ۳ استان با خریداری بیش از یک میلیون تُن گندم، بیشترین میزان خرید این محصول را داشته‌اند که به ترتیب شامل استان‌های خوزستان با ۱۷ درصد، کردستان با ۱۱ درصد و فارس با ۱۰ درصد از کل گندم‌های خریداری شده است.

بر اساس این گزارش، در ۴ استان دیگر نیز بین نیم تا یک میلیون تُن گندم خریداری شده است که به ترتیب شامل استان‌های کرمانشاه با ۸ درصد، آذربایجان غربی با ۶ و نیم درصد، گلستان با ۵ و نیم درصد و لرستان با ۵ درصد از کل گندم‌های خریداری شده است.

بعد از ۷ استان پیشتاز خرید گندم که در مجموع ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تُن، معادل بیش از ۶۲ درصد گندم‌های خریداری شده را به خود اختصاص داده‌اند، در ۲۴ استان بعدی، به ترتیب میزان خرید گندم‌ به شرح زیر اعلام شده است:

در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، خراسان رضوی، ایلام، اردبیل، مرکزی، کرمان، قزوین، تهران، بوشهر، مازندران و اصفهان به ترتیب بین یک تا ۵ درصد از کل گندم کشور خریداری شده است.

همچنین استان‌های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، البرز، خراسان جنوبی، قم، یزد و گیلان، به ترتیب زیر یک درصد از کل گندم کشور را خریداری کرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز