خبرگزاری کار ایران

| 06:18   
کد خبر : ۱۳۷۶۷۶۱
رییس سازمان بورس در گفت‌وگو با ایلنا:

مصوبه نرخ خوراک به ضرر دولت است/ درباره حذف تخفیف پالایشی‌ها وزارت نفت تصمیم می‌گیرد

رییس سازمان بورس با بیان اینکه پیگیر اصلاح مصوبه نرخ خوراک هستیم و این مصوبه به ضرر دولت است، گفت: طبق بودجه درباره تخفیف پالایشی‌ها وزارت نفت تصمیم می‌گیرد

مصوبه نرخ خوراک به ضرر دولت است/ درباره حذف تخفیف پالایشی‌ها وزارت نفت تصمیم می‌گیرد

مجید عشقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اعتراض گسترده سهام‌داران درباره ریزش‌ها ناشی از افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و برنامه سازمان بورس برای جبران خسارت‌ها و جلب اعتماد سهامداران به ویژه سهامداران خرد اظهار داشت: مصوبه باید اصلاح شود و ما در سازمان بورس پیگیر اصلاح مصوبه افزایش نرخ خوراک هستیم و از طریق کمیسیون اقتصادی دولت و به طور جداگانه از طریق نهادهای مالی اصلاح مصوبه را دنبال می‌کنیم. 

وی ادامه داد: این مصوبه به ضرر دولت هم است و پیش از این هم نظر خود را ارائه کرده‌ایم.

رییس سازمان بورس درباره خروج ٣٢ هزار میلیارد تومانی که در این مدت کوتاه از بازار خارج شده‌، گفت: آمار دقیقی در این باره نداریم.

عشقی درباره احتمال حذف تخفیف پالایشی‌ها و واکنش بازار به این تصمیم اظهار داشت: در قانون بودجه بحثی مطرح است که با توجه به اجرای طرح‌های کیفی‌سازی در پالایشگاه‌ها این تخفیف اعمال خواهد شد و کم و کیف آن را باید وزارت نفت اعلام کند.

رییس سازمان بورس افزود: در حال حاضر تخفیف پالایشی‌ها به اجرا می‌رسد اما وزارت نفت در قانون بودجه بندی را ذکر کرده که اعمال تخفیف براساس آن عمل خواهد شد و به تناسب اجرای طرح‌های کیفی‌سازی و سود انباشته شرکت‌ها، این تخفیف ارائه خواهد شد و و وزارت نفت باید در این باره تصمیم بگیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز