خبرگزاری کار ایران

| 23:50   
کد خبر : ۱۳۷۲۶۲۹
در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

کاهش ۴۰ درصدی ذخایر سدهای تهران / «پساب» بزودی وارد بورس می‌شود

مدیر عامل آبفای استان تهران گفت: هزاران چاه در استان تهران وجود دارد که تعدادی از آنها کیفیت شرب دارند و ما آنها را وارد مدار بهره برداری می کنیم.

کاهش ۴۰ درصدی ذخایر سدهای تهران / «پساب» بزودی وارد بورس می‌شود

محسن اردکانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره کیفیت آب در تهران با توجه به استفاده بیشتر از آب چاه‌ها در فصل تابستان اظهار داشت: امسال میزان بارندگی در تهران ۵ درصد نسبت به پارسال کاهش یافته و در حال حاضر حجم ذخایر آب سدها نسبت به پارسال ۴۰ درصد کاهش یافته است و در کل در فصل تابستان ۶۰ درصد از آب مورد نیاز از منابع زیرزمینی و ۴۰ درصد از آب سطحی است.

وی افزود: هزاران چاه در استان تهران وجود دارد که تعدادی از آنها کیفیت شرب دارند و ما آنها را وارد مدار بهره برداری می کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و‌ فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه کیفیت آب در تهران کاملا استاندارد است، گفت: ۳۵ آزمایشگاه در سطح تهران وجود دارد که آب را مورد آزمایش قرار می‌دهند، بنابراین آب توزیعی با استاندارد ملی و بالاترین کیفیت جهانی وارد شبکه می‌شود.

وی در ادامه درباره راه اندازی بازار آب در استان تهران بیان داشت: آب شرب در تهران با تعرفه‌هایی که مصوب است؛ توزیع می‌شود و فعلا برنامه‌ای برای بازار  آب در حوزه آب ‌‌فاضلاب تهران نداریم اما پساب تا چند ماه آینده وارد بورس انرژی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز