کد خبر: 1333465 A

دبیر کل اکو‌ در سیزدهمین اجلاس شورای حکام آب:

به حکمرانی یکپارچه منابع آبی معتقدیم

دبیر کل اکو با بیان اینکه ما به حکمرانی یکپارچه منابع آب معتقدیم، گفت: آب همواره مهم‌ترین نیاز کشورها برای معیشت و حیات است.

به حکمرانی یکپارچه منابع آبی معتقدیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، خسرو ناظری در سیزدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری با بیان اینکه مدیریت پایدار آب امری ضروری است، اظهار داشت: با توجه به حساسیت مسئله آب و همچنین چالش های ایجاد شده بواسطه تغییرات اقلیم همکاری بین کشورها باید افزایش یابد، در این زمینه اکو همکاری خوبی داشته و آمادگی دارد که با تمامی کشورهای عضو اکو همکاری داشته باشد.

وی افزود: کشورهای عضو اکو ۸ میلیون کیلومتر مساحت و نیم میلیارد نفر جمعیت را در خود جای داده اند ، هدف این این که محیطی فراهم شود که منجر به رفاه و شکوفایی اقتصادی کشورها شود.

دبیر کل اکو‌ با بیان اینکه ما بر بهینه سازی منابع طبیعی تاکید داریم، گفت: ما همچنین بر استفاده بهینه و بهره وری آب کشاورزی تاکید داریم.

وی با بیان اینکه ما تا ۲۰۲۵ در چارچوب اهداف توسعه سازمان ملل در حوزه آب تلاش می کنیم، گفت: لازم است کشورها با شرکای منطقه همکاری داشته باشند.

ناظری با بیان اینکه ما به حکمرانی یکپارچه منابع آب معتقدیم، گفت: آب همواره مهم‌ترین نیاز کشورها برای معیشت و حیات است.

وی با بیان اینکه از ابتکارهای منطقه ای و سازوکارها حمایت می کنیم، یادآور شد: قطعا این جلسه نتایج و پیامدهای مثبتی را در حوزه آب برای کشورهای منطقه در پی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/
بهره وری سازمان ملل منابع طبیعی شورای حکام منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر