کد خبر: 1330432 A

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد:

شایعه‌ای که قیمت چرخ خیاطی‌ را میلیاردی کرد

رییس اتحادیه ماشین‌های دوخت و بافت تهران با تکذیب وجود جیوه در برخی چرخ خیاطی‌ها اظهار داشت: اینگونه ادعاها با هدف کلاهبرداری مطرح می‌شود.

شایعه‌ای که قیمت چرخ خیاطی‌ را میلیاردی کرد

عباس منزوی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد شایعه وجود جیوه و مواد هسته‌ای در برخی چرخ‌های خیاطی قدیمی و افزایش قیمت آنها اظهار داشت: مبانی تولید چرخ خیاطی براساس ماده چدن است که مواد دیگر مانند جیوه یا مواد هسته‌ای نمی‌تواند در جایگذاری شود. اما برخی از افراد با رواج اینگونه شایعات و کلاهبرداری به سودهای کلانی دست می‌یابند.

وی افزود: در هفته‌های اخیر تلفن‌های بسیاری در این مورد به اتحادیه شده و پرسش‌هایی مطرح می‌کنند ما باید به مردم گفت که اینگونه ادعاها شایعه‌ای بیش نیست و باید توجه داشت که قدیمی‌ترین چرخ خیاطی مربوط به 90 سال پیش است که وجود اینگونه مواد درآن نیز دور از انتظار است.

رییس اتحادیه ماشین‌های دوخت و بافت تهران تصریح کرد: لازم به یادآور است که چرخ خیاطی ماکو فشنگی که دارای تزییناتی هم هست و به نوعی قدیمی‌ترین نوع این وسیله و به عنوان عتیقه است، در صورت وجود نهایتا تا 10 میلیون تومان مبادله می‌شود. بنابراین نباید توجهی به اینگونه شایعات داشته باشند.

 به گزارش ایلنا، در روزهای اخیر شایعه وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی موجب افزایش قیمت آنها تا میلیارد تومان هم شده در حالیکه این موضوع از اساس کذب است.

جیوه

انتهای پیام/
افزایش قیمت تلفن هسته ای چرخ خیاطی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر