کد خبر: 1328985 A

رییس کل گمرک ایران مطرح کرد:

کشف ٩١ درصدی قاچاق مواد مخدر در ١٠ ماه گذشته

رییس کل گمرک ایران اظهار داشت: در ١٠ ماه گذشته در بحث کشفیات ٢٧٢١ پرونده به ارزش ٢ هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان بوده و کشفیات قاچاق مواد مخدر تا ٩١ درصد افزایش پیدا کرده‌ است.

کشف ٩١ درصدی قاچاق مواد مخدر در ١٠ ماه گذشته

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمد رضوانی‌فر در مراسم آیین آغاز رسمی بهره‌برداری از آشکار سازی‌های گمرکی با اشاره به کشفیات گمرک در ١٠ ماهه گذشته اظهار داشت: در ١٠ ماه گذشته در بحث کشفیات ٢٧٢١ پرونده به ارزش ٢ هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان بوده و کشفیات قاچاق مواد مخدر تا ٩١ درصد افزایش پیدا کرده‌ است. میزان کشف مواد مخدر  به ۵هزار و ٣٠٠ کیلوگرم افزایش پیدا کرد. 

وی درباره کشفیات قاچاق انسان ادامه داد: میزان کشفیات قاچاق انسان در ١٠ ماه گذشته تا ١٠ درصد افزایش پیدا کرده‌ است.

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه رویکرد گمرک در بحث تامین ایکس‌ری‌ها استفاده از ظرفیت‌ و پتانسیل‌های بخش خصوصی است، ادامه داد: رویکرد ما این است که به‌جای استفاده از واردات خارجی، از  ظرفیت فاخر شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور استفاده شود. 

رضوانی‌فر با بیان اینکه امروز ۴ ایکس‌ری در نقاط صفر مرزی و دور افتاده‌ترین نقاط بهره‌برداری می‌شوند، گفت: امروز این ایکس‌ری‌ها در نقاط مرزی با کشور ارمنستان و افغانستان رونمایی می‌شوند و سرمایه‌گذاری بر روی تاسیسات و ابنیه این دستگاه‌ها ٢٠ میلیارد تومان و سرمایه‌گذاری بر روی شتاب‌دهنده‌ها ٨٠ میلیارد تومان بوده از این رو میزان سرمایه‌گذاری در هر بسته ایکس‌ری ١٠٠ میلیارد تومان است و در مجموع امروز ۴٠٠ میلیارد تومان ایکس ری‌ به افتتاح می‌رسد. 

وی درباره وضعیت مرز دوغارون که یکی از ایکس‌ری‌ها در آن نقطه افتتاح شده، گفت: میزان تجارت ایران از مرز دوغارون ٢۵٠ هزار تن به ارزش ٧۶ میلیون دلار بوده و ۴۶ هزار تن ترانزیت از این منطقه انجام شده و میزان تردد کامیون از این مرز در روز ٢٧٠ کامیون بوده است.

انتهای پیام/
ارمنستان استفاده از ظرفیت ایران قاچاق مواد مخدر گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر