کد خبر: 1289983 A

مذاکره عربستان برای خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ و ایرباس

عربستان سعودی در حال مذاکره با شرکت‌های هواپیماهایی آمریکایی «بوئینگ» و «ایرباس فرانسوی» برای خرید حدود 80 فروند هواپیما است.

مذاکره عربستان برای خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ و ایرباس

 به گزارش ایلنا از بلومبرگ، منابع آگاه اعلام کردند که صندوق دولتی عربستان سعودی در حال مذاکره با هواپیماهای آمریکایی «بوئینگ» و «ایرباس فرانسوی» برای خرید حدود ۸۰ فروند هواپیما، در نخستین قرارداد خرید این خط هوایی جدید است.

این منابع گفتند که این صندوق در نظر دارد ۴۰ فروند هواپیما بخرد و در عین حال گزینه‌های دیگری را برای خرید همین تعداد به دست آورده است.

سخنگویان صندوق عربستان سعودی و ایرباس از اظهارنظر در این باره خودداری کردند و نمایندگان بوئینگ نیز از اظهارنظر فوری به بلومبرگ خودداری کردند.

سال گذشته، سعودی اعلام کرد که دومین خط هوایی ملی را در کنار خطوط هوایی سعودی به عنوان بخشی از چشم انداز ۲۰۳۰ راه اندازی می‌کند.

به احتمال زیاد، این شرکت جدید به پایتخت، ریاض، که آرزوی تبدیل شدن به یک مرکز تجاری جهانی را دارد، خدمات ارائه خواهد داد.

انتظار می‌رود شرکت هواپیمایی جدید سعودی، تونی داگلاس بریتانیایی را به عنوان مدیر اجرایی منصوب کند. داگلاس هفته گذشته از سمت ریاست شرکت هواپیمایی اتحاد متعلق به ابوظبی استعفا داد.

انتهای پیام/
پایتخت عربستان عربستان سعودی هواپیما خرید
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر