کد خبر: 1277687 A

وزیر اقتصاد خبر داد:

کاهش سهم مالیات های شرکت های رسمی و قانونی در کل سبد مالیاتی کشور

وزیر اقتصاد از کاهش سهم مالیات های شرکت های رسمی و قانونی در کل سبد مالیاتی کشور خبر داد و ابراز داشت: در قانون بودجه، مجلس با پنج درصد کاهش موافقت کرد و این نمادی از جهت گیری است که باید در آینده نیز شاهد آن باشیم.‌

کاهش سهم مالیات های شرکت های رسمی و قانونی در کل سبد مالیاتی کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سید احسان خاندوزی در یکصد و دوازدهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، با بیان اینکه پیشبرد اهداف اقتصاد کلان در ۱۴۰۱ نیازمند ثبات در اقتصاد کلان است، گفت: اگر خواهان کشیده شدن ترمز در مسیر پر تورم هستیم، باید به نحوی اقدام کنیم تا هزینه های معاملاتی فعالیت‌های اقتصادی، موانع کسب و کارها، صادرات و تولیدات صنعتی را تعدیل تا این گونه شاهد رشد اقتصادی و افزایش عملکرد نسبت به سال گذشته باشیم. 

وی ادامه داد: باید مجموعه‌ای از رویکردها جهت گیری ها و همگرایی ها در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ایجاد شود. 

وزیر اقتصاد با اشاره به لزوم حمایت و پشتیبانی بخش خصوصی از اقدامات دولت، تصریح کرد: دولت باید به سمت کاهش بار مالیاتی و شفافیت و قاعده مند کردن فعالیت‌های اقتصادی حرکت کنیم. 

به گفته خاندوزی، به نظر می‌رسد باید بار مالیاتی را بر دوش بخش هایی که پیش از این سهیم نبودند یا کمتر بر دوش داشتند، بگذاریم و این امر میسر نمی شود مگر اینکه شما به عنوان نمایندگان بخش خصوصی کشور کمک کار دولت باشید. 

وی با بیان اینکه دولت نمی تواند این مسیر را به تنهایی و با قلت اطلاعات اقتصادی پیش برود، خاطرنشان کرد: دولت به ناچار برای تامین مخارج خودش بار بیشتری بر دوش بخش رسمی و شفاف اقتصاد می گذارد. این در حالی است که این موضوع خواسته ما نیست. 

وزیر اقتصاد از کاهش سهم مالیات های شرکت های رسمی و قانونی در کل سبد مالیاتی کشور خبر داد و ابراز داشت: در قانون بودجه، مجلس با پنج درصد کاهش موافقت کرد و این نمادی از جهت گیری است که باید در آینده نیز شاهد آن باشیم.‌

انتهای پیام/
خاندوزی سید احسان خاندوزی احسان خاندوزی سیداحسان خاندوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر