کد خبر: 1240281 A

بانک مرکزی اعلام کرد:

بر اساس اعلام بانک مرکزی، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، به ۱۰.۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش ۲۰۶.۱ و ۱۶۶.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، بانک مرکزی گزارشی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه منتشر کرد. 

بر اساس این گزارش،‌ تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1401، به حدود 10.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش 206.1 و 166.4 درصدی را نشان می‌دهد.

در اردیبهشت ماه سال 1401، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 363.5 میلیون ریال بود که حاکی از افزایش 6.1 درصدی نسبت به ماه قبل است.

همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 26.2 درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اردیبهشت ماه سال 1400 (معادل 69.7 درصد)  به مراتب کمتر بوده و بیانگر کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه 1401 است. 

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1401» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1401» را می‌توانید از اینجا + معاملات مسکن معاملات مسکن  + دریافت کنید.   

 

انتهای پیام/
بانک مرکزی خرید آپارتمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر