کد خبر: 1217139 A

صفایی خبر داد:

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد تردد تجاری دریایی بین ایران و قطر در دولت سیزدهم تاکید کرد: برای پشتیبانی و تسهیل تردد دریایی بخشی از هوادران تیم‌ها در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، امکانات و ظرفیت‌های خوبی در سه استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان فراهم است.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر صفایی در نشست هماهنگی برای پشتیبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر که با حضور وزیر راه و شهرسازی، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، استانداران هرمزگان، بوشهر و خوزستان و‌ جمعی از معاونان وزرا و‌ مدیران ارشد ارگان‌های دریایی برگزار شد، گفت: برای تردد و جابجایی ایمن گردشگران و هواداران تیم‌های فوتبال جام جهانی، شناورهای استاندارد و پیشرفته‌ در بنادر مسافری استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان در حال فعالیت است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط مسافری خرمشهر - کویت اظهار داشت: برنامه‌ریزی شده تا ترمینال مسافری استاندارد و مجهزی در شان مردم ایران و میهمانان در بوشهر راه‌اندازی شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه تاکنون سه سند همکاری‌های مشترک حمل‌ونقلی در حوزه‌های بندری، دریایی و هوایی با کشور قطر در دولت سیزدهم به امضا رسیده‌ است، اظهار داشت: درخصوص پشتیبانی از جام جهانی قطر، حتی سه ماه پیش از سفر ریاست‌جمهوری به دوحه، اقدامات و تمهیدات اولیه صورت گرفت که منجر به امضای سه سند همکاری مشترک با دوحه شده است.

صفایی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های مناسب کشور، استفاده از پتانسیل‌های بخش‌خصوصی فعال در این زمینه است که باید بسترهای فعالیت این حوزه را مهیا کرد.

وی از رفع مشکل پهلوگیری شناور در بندر بوشهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: یکی از موارد تسهیل تردد هواداران فوتبال ایرانی، گرفتن مجوز کاپوتاژ خودرو است تا بتوانند با خودروهای شخصی تردد کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه لازم است خط مسافری دریایی بین ایران و قطر تا شهریور ماه جاری تسهیل و فعال شود، خاطرنشان کرد: مطابق برنامه، فعالیت کشتی‌های کروز در خطوط دریایی جنوب، تا عید فطر امسال،  راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/
علی اکبر صفایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر