کد خبر: 1126457 A

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به ایلنا :

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: در حال هماهنگی هستیم که سهام عدالت به طور بلوکی فروخته شود و در این صورت کسانی که درخواست دادند پول حاصل از فروش را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدعلی دهقان دهنوی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت فروش سهام عدالت اظهار داشت: این موضوع بستگی به شرایط بازار دارد، در حال حاضر امکان فروش بلوکی سهام عدالت وجود دارد و پیش از آن هم وجود داشته اما خریدار نداشت و امروز خریداران بالقوه ای در بازار وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال هماهنگی هستیم که سهام عدالت به طور بلوکی فروخته شود و در این صورت کسانی که درخواست دادند پول حاصل از فروش را دریافت می‌کنند.

رییس سازمان بورس افزود: از آنجایی که این سهام چند ماه فروش نرفته بود، اعلام کرده بودیم آنهایی که درخواست فروش داده بودند امکان باز پس گیری سفارش فروش و انصراف را دارند.

وی درباره آزادسازی ۴٠ درصد سهام عدالت باقیمانده اظهارداشت: در آینده نسبت به آزادسازی ۴٠ درصد باقیمانده تصمیم گیری می‌شود و باید اجازه داد تا این ۶٠ درصد جذب شود.

دهقان دهنوی درباره بخشی از سود سهام عدالت که هنوز واریز نشده، گفت: بخشی از آن مربوط به افزایش سرمایه شرکت‌ها بوده و در بحث انضباطی با آن شرکت‌هایی که سود پرداخت نکردند، برخورد خواهد شد. از آنجایی که مقدار سود بسیار کم است با سود سال ٩٩ تجمیع و پرداخت می شود.

رییس سازمان بورس در پاسخ به سوال ایلنا درباره صدور مجوز به کارگزاری‌ها، اظهارداشت: تا به امروز بیش از ٣٠ درخواست برای تاسیس کارگزاری جدید وجود دارد که از ۴ درخواست اولیه که مورد بررسی قرار گرفت با یک درخواست موافقت شد.

وی ادامه داد : یکی از درخواست‌ها رد و دو در خواست به مرحله تکمیل مدارک و شرایط رفت.

دهقان دهنوی درباره آخرین وضعیت واگذاری استقلال و پرسپولیس افزود: این دو شرکت پروسه بسیار طولانی طی کرده‌اند و در سال‌های گذشته در مسیر پذیرش بودند و بخشی از مراحل پذیرش را طی کردند. در تلاش هستیم شرکت‌هایی که وارد بورس می‌شوند، ساختار مالی مناسبی داشته باشند و بتوانند دربورس حضور مطمئن داشته باشند از این رو ملاحظاتی درباره این شرکت‌ها وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر اینکه رشد شاخص به دلیل افزایش نرخ دلار بوده گفت: سازمان بورس درباره شاخص اظهار نظر نمی‌کند و بالا رفتن و پایین آمدن شاخص نشان دهنده وضعیت بازار است. آن چیزی که برای سازمان مهم است شفافیت، کارایی و انصاف در بازار است و شاخص کل بورس تابعی از همه تحولات اقتصادی کشور و درون بنگاه‌ها است بنابراین هر کدام از این اتفاقات می‌تواند در شاخص اثرگذار باشد.

انتهای پیام/
  • دبیر :

پول سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سود سهام سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر