خبرگزاری کار ایران

حجم مبادلات تجاری ایران با اوراسیا به بیش از ۱.۶ میلیارد دلار رسید

asdasd
کد خبر : ۱۱۲۳۹۹۸

حجم مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در چهار ماهه اول سال جاری با 93 درصد افزایش در ارزش از یک میلیارد و 600 میلیون دلار فراتر رفت.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، مهندس حسین کاخکی مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک ایران با اعلام این خبر گفت: در 4 ماهه اول سال جاری صادرات کشورمان به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بالغ بر 358 میلیون دلار شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 46 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در این مدت 5 کشور مقصد کالا های صادراتی کشورمان، به ترتیب فدراسیون روسیه با مبلغ 188 میلیون و 926 هزار  دلار؛ ارمنستان با 83 میلیون 43 هزار دلار؛ قزاقستان با 53 میلیون و 395 هزار دلار، قرقیزستان با 24 میلیون و 294 هزار دلار و بلاروس با 6 میلیون و 578 هزار دلار بوده اند.

کاخکی اظهار داشت: در همین مدت واردات کشورمان از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به یک میلیارد و 252 میلیون دلار رسیده است.

به گفته وی در مدت یاد شده، به ترتیب فدراسیون روسیه با مبلغ یک میلیارد و 62 میلیون و 723 هزار دلار؛ قزاقستان با 178 میلیون و 722 هزار دلار؛ بلاروس با 8 میلیون و 290 هزار دلار؛ ارمنستان با 2 میلیون و 239 هزار دلار و قرقیزستان با 216 هزار دلار اولین تا پنجمین مبدا کالاهای وارداتی کشورمان بوده اند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز