کد خبر: 1122371 A

علی اکبر محرابیان با کسب 220 رای موافق، 47 رای مخالف، 15 رای ممتنع و 3 رای سفید به عنوان وزیر نیروی دولت سیزدهم انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علی‌اکبر محرابیان از مجموع  285 رای با کسب  220 رای موافق، 47 رای مخالف، 15 رای ممتنع و 3 رای سفید به عنوان وزیر نیروی دولت سیزدهم انتخاب شد.

او در سال ۱۳۴۸ به دنیا آمده و مدرک مهندسی عمران خود را از دانشگاه علم و صنعت اخذ کرده است.

محرابیان در سال ۱۳۸۶ (دولت نهم) بعد از برکناری علیرضا طهماسبی، سرپرست و سپس، وزیر صنایع و معادن شد و در شهریور ۱۳۸۸ به کابینه دوم احمدی نژاد نیز با عنوان وزیر صنایع و معادن راه یافت و تا سال ۱۳۹۰ که این وزارتخانه با وزارت بازرگانی ادغام شد، عهده دار این مسئولیت بود.

برخی از سوابق اجرایی او شامل مشاور رئیس جمهوری و رئیس ستاد طرح‌های ویژه در دولت نهم، طراح لایحه ساماندهی مصرف سوخت و گسترش حمل و نقل عمومی و حمایت از صنعت خودروسازی و صنایع جانبی و بسط این لایحه در قالب تبصره ۱۳ قانون بودجه است.

همچنین رئیس و نماینده رییس جمهوری اسبق در ستاد تبصره ۱۳، نماینده ویژه رئیس جمهوری در کارگروه مسکن کشور، عضو شورای عالی فنی کشور بوده است.

حمایت از صنعت داخلی در قالب تبصره ۱۳ در حوزه‌های مختلف صنعت‌، اعم از خودروسازی و صنایع جانبی از دیگر سوابق محرابیان است.

 معاون شرکت تولید کننده صنایع چوب کشور بوده است. مشاور شهردار تهران و نیز عضو هیئت مدیره شرکت شهروند وابسته به شهرداری تهران از دیگر سوابق او است. 

علی‌اکبر محرابیان امروز با کسب 220 رای  موافق از نمایندگان، وزیر نیروی دولت سیزدهم شد.

انتهای پیام/
حمل و نقل عمومی دانشگاه علم و صنعت لایحه هیئت مدیره ایلنا مجلس وزیر نیرو رای اعتماد قانون بودجه محرابیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر